18th Annual

Holiday Run for Toys

5km, Fairfield, CT
December 18, 2016

Cool (48F), foggy, wet.


MEN'S WINNER: Brendan Terry - 16:59
WOMEN'S WINNER: Alyssa Cole - 18:48

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.
Place Div/Tot  Div    Name                 Age S City            ST Time    Pace     
  ==== ======= ====== ====================  == = ==============  ==   ===== =====
    1   1/1    OVRALM Brendan Terry         22 M Southport       CT   16:59  5:28 
    2   1/23   M40-49 Jeffrey Townsend      45 M Woodbridge      CT   18:23  5:55 
    3   1/1    OVRALF Alyssa Cole           29 F Woodbury        CT   18:48  6:04 
    4   2/23   M40-49 Don Gustavson         42 M Easton          CT   18:51  6:04 
    5   1/9    M19-29 Eric Place            28 M Derby           CT   18:53  6:05 
    6   1/16   F19-29 Kristen Curran        24 F Southport       CT   18:54  6:05 
    7   1/22   F40-49 Aimee Patel           42 F Hamden          CT   19:04  6:09 
    8   1/11   M30-39 Erik Zukauskas        37 M Bridgeport      CT   19:09  6:10 
    9   3/23   M40-49 Paul Baldini          45 M North Haven     CT   19:37  6:19 
   10   2/11   M30-39 Shea Shapiro          33 M Fairfield       CT   19:47  6:22 
   11   3/11   M30-39 Joshua Blanchfield    37 M Fairfield       CT   19:56  6:25 
   12   4/11   M30-39 Reyes Moreno          37 M Norwalk         CT   20:03  6:27 
   13   1/18   M50-59 Anthony Kelly         53 M Fairfield       CT   20:35  6:38 
   14   4/23   M40-49 Mark Evans            40 M Fairfield       CT   20:44  6:41 
   15   5/23   M40-49 Rick Spiker           42 M Naugatuck       CT   20:50  6:43 
   16   1/10   M60-69 Rob Peattie           60 M Bedford         MA   21:02  6:46 
   17   6/23   M40-49 Keith Coburn          48 M Waterford       CT   21:12  6:50 
   18   1/16   F60-69 Sharon Vos            62 F Old Greenwich   CT   21:56  7:04 
   19   1/11   M10-13 Ethan Kohn            13 M Fairfield       CT   22:03  7:06 
   20   1/12   F50-59 Erica Merrill         53 F Rowayton        CT   22:05  7:07 
   21   1/3    M14-18 Brandon Kling         15 M Derby           CT   22:09  7:08 
   22   7/23   M40-49 Brian Fidler          46 M West Haven      CT   22:15  7:10 
   23   1/8    F10-13 Emma O'Neil           11 F Fairfield       CT   22:15  7:10 
   24   2/11   M10-13 Quinn Havard          13 M Fairfield       CT   22:15  7:10 
   25   2/18   M50-59 Bill Hunter           55 M Fairfield       CT   22:27  7:14 
   26   3/18   M50-59 Torpedo Ruospo        52 M Stratford       CT   22:28  7:14 
   27   3/11   M10-13 Chase Watkins         10 M Westport        CT   22:28  7:14 
   28   4/11   M10-13 Evan Racette          13 M Stratford       CT   22:33  7:16 
   29   2/12   F50-59 Martha Terry          52 F Southport       CT   22:34  7:16 
   30   4/18   M50-59 Bill Begg             53 M Newtown         CT   22:36  7:17 
   31   2/9    M19-29 Brian Varis           26 M Stratford       CT   22:43  7:19 
   32   2/16   F19-29 Bridget Figmic        24 F Stratford       CT   22:44  7:19 
   33   8/23   M40-49 Kevin Gontowski       44 M Fairfield       CT   22:48  7:20 
   34   1/7    F9&U   Cassandra Silkoff      9 F Derby           CT   22:49  7:21 
   35   2/8    F10-13 Blane McElroy         10 F Fairfield       CT   22:50  7:21 
   36   5/18   M50-59 Nick Nassra           50 M Middlebury      CT   23:00  7:24 
   37   9/23   M40-49 Matt Demaio           45 M Old Saybrook    CT   23:02  7:25 
   38   5/11   M10-13 Reese Watkins         12 M Westport        CT   23:03  7:25 
   39  10/23   M40-49 Edward Stickles       49 M Pleasantville   NY   23:03  7:26 
   40   6/11   M10-13 Ryan Berecz           13 M Fairfield       CT   23:09  7:27 
   41   6/18   M50-59 Matt Terry            52 M Southport       CT   23:16  7:30 
   42   7/18   M50-59 Richard Strahota      59 M Darien          CT   23:29  7:34 
   43   3/16   F19-29 Catie Keegan          21 F Fairfield       CT   23:37  7:36 
   44   3/8    F10-13 Layli Pudimat         11 F Derby           CT   23:39  7:37 
   45   8/18   M50-59 Mike Gozzo            55 M Cheshire        CT   23:45  7:39 
   46   9/18   M50-59 Dave Hoffman          53 M Norwalk         CT   23:46  7:39 
   47   2/10   M60-69 Bruce Goulart         66 M Newtown         CT   24:06  7:46 
   48   2/7    F9&U   Devin McElroy          9 F Fairfield       CT   24:15  7:49 
   49   2/16   F60-69 Cindy Lyons           60 F Wilton          CT   24:26  7:52 
   50   4/16   F19-29 Elizabeth Gallucci    19 F Stratford       CT   24:27  7:52 
   51   7/11   M10-13 Owen Harlacker        13 M Fairfield       CT   24:33  7:55 
   52   1/8    M9&U   Lucas Harlacker        9 M Fairfield       CT   24:43  7:58 
   53  11/23   M40-49 Paul Golaszewski      47 M Brookfield      CT   24:44  7:58 
   54  12/23   M40-49 Steven Harlacker      42 M Fairfield       CT   24:47  7:59 
   55   1/3    F14-18 Emily Alexandru       14 F Stratford       CT   24:48  7:59 
   56  13/23   M40-49 Joe McElroy           40 M Fairfield       CT   24:51  8:00 
   57   2/22   F40-49 Olga Alexandru        40 F Stratford       CT   24:52  8:01 
   58   3/12   F50-59 Tammy Perrotta        52 F Middletown      CT   24:53  8:01 
   59   3/16   F60-69 Janet Voelpert        69 F Shelton         CT   25:06  8:05 
   60   4/8    F10-13 Keira Gillon          11 F Stratford       CT   25:18  8:09 
   61   3/22   F40-49 Tracy Parkin          48 F Monroe          CT   25:24  8:11 
   62   8/11   M10-13 Burke Logan           11 M Derby           CT   25:33  8:14 
   63   5/8    F10-13 Tierra McKnight       13 F Derby           CT   25:34  8:14 
   64   3/10   M60-69 Way Hedding           67 M Niantic         CT   25:37  8:15 
   65   6/8    F10-13 Kali Holden           12 F Stratford       CT   25:37  8:15 
   66   4/16   F60-69 Elizabeth Craig       60 F Wilton          CT   25:38  8:15 
   67   2/8    M9&U   Blake Watkins          9 M Westport        CT   25:40  8:16 
   68   1/18   F30-39 Geraldine Pires       32 F Fairfield       CT   25:41  8:16 
   69   4/22   F40-49 Kathryn Stoker        49 F Norwalk         CT   25:43  8:17 
   70   2/3    M14-18 Vincent Mastino       15 M Fairfield       CT   25:45  8:17 
   71   5/22   F40-49 Aleasha Coburn        47 F Waterford       CT   25:47  8:18 
   72   4/10   M60-69 Brian Walker          63 M Monroe          CT   25:47  8:18 
   73   3/8    M9&U   Gavin Racette          9 M Stratford       CT   26:02  8:23 
   74  14/23   M40-49 Mike Racette          44 M Stratford       CT   26:05  8:24 
   75  15/23   M40-49 Nik Razali            41 M Norwalk         CT   26:08  8:25 
   76   4/8    M9&U   Michael Slack          9 M Derby           CT   26:08  8:25 
   77   7/8    F10-13 Emily Borowski        13 F Derby           CT   26:17  8:28 
   78   1/3    M70-79 Tom Gillon            70 M Stratford       CT   26:22  8:29 
   79   6/22   F40-49 Lorraine Watkins      45 F Westport        CT   26:26  8:31 
   80   3/7    F9&U   Logan Watkins          9 F Westport        CT   26:26  8:31 
   81   5/16   F60-69 Chris Ogren           60 F Fairfield       CT   26:32  8:33 
   82   5/11   M30-39 Joe Duffy             31 M Stratford       CT   26:35  8:34 
   83   7/22   F40-49 Vanessa Sinnott       45 F Fairfield       CT   26:51  8:39 
   84   2/18   F30-39 Heather Crum          39 F Fairfield       CT   26:53  8:39 
   85  16/23   M40-49 Ben Sinnott           44 M Fairfield       CT   26:53  8:40 
   86  10/18   M50-59 Thomas Havard         54 M Fairfield       CT   26:54  8:40 
   87   8/22   F40-49 Wendy Robertson       48 F Shelton         CT   27:07  8:44 
   88   3/18   F30-39 Mary McCarthy         38 F Fairfield       CT   27:14  8:46 
   89   9/11   M10-13 Zander Egervari       13 M Fairfield       CT   27:28  8:51 
   90   2/3    F14-18 Caroline Egervari     15 F Fairfield       CT   27:28  8:51 
   91   9/22   F40-49 Amy Harlacker         42 F Fairfield       CT   27:29  8:51 
   92   6/16   F60-69 Luanne Roy            61 F Seymour         CT   27:29  8:51 
   93   6/11   M30-39 Vincent Dematties     38 M Meriden         CT   27:32  8:52 
   94   4/18   F30-39 Lea Cervone           35 F Trumbull        CT   27:38  8:54 
   95  17/23   M40-49 Brian Singer          49 M Newtown         CT   27:40  8:55 
   96   8/8    F10-13 Catherine Bosse       11 F Fairfield       CT   27:44  8:56 
   97  11/18   M50-59 Patrick Bosse         56 M Fairfield       CT   27:51  8:58 
   98   5/10   M60-69 Joost Vos             62 M Old Greenwich   CT   27:59  9:01 
   99  18/23   M40-49 Eric Choi             42 M Fairfield       CT   28:13  9:05 
  100   5/18   F30-39 Hannah Choi           39 F Fairfield       CT   28:13  9:05 
  101  12/18   M50-59 Richard Keefer        57 M Milford         CT   28:17  9:07 
  102   6/18   F30-39 Sarah McCurdy         38 F Dayville        CT   28:27  9:10 
  103  10/22   F40-49 Kathleen Boni         48 F North Branford  CT   28:36  9:13 
  104   7/18   F30-39 Jenny Ames            35 F Shelton         CT   28:48  9:17 
  105   5/16   F19-29 Olivia Finn           19 F Fairfield       CT   28:49  9:17 
  106   6/16   F19-29 Shelby Drake          19 F Danbury         CT   28:50  9:17 
  107  11/22   F40-49 Nipper Kringle        40 F Naugatuck       CT   29:03  9:21 
  108   7/16   F19-29 Kate Dressel          29 F Bridgeport      CT   29:09  9:23 
  109   3/9    M19-29 Casen Doherty         28 M Bridgeport      CT   29:10  9:23 
  110   7/16   F60-69 Andrea Williamson     60 F Norwalk         CT   29:17  9:26 
  111   8/16   F60-69 Karen Rogers          66 F Clinton         CT   29:17  9:26 
  112   4/12   F50-59 Jeanette Trujillo     55 F Norwalk         CT   29:18  9:26 
  113   5/12   F50-59 Julie Sidhu           55 F Weston          CT   29:21  9:27 
  114  10/11   M10-13 Colby Viesselman      10 M Orange          CT   29:22  9:28 
  115  19/23   M40-49 Chris Viesselman      41 M Orange          CT   29:23  9:28 
  116   3/3    M14-18 Hunter Boni           15 M North Branford  CT   29:34  9:31 
  117   7/11   M30-39 Matthew McCarthy      38 M Fairfield       CT   29:49  9:36 
  118  12/22   F40-49 Sarah Ernest          45 F Danbury         CT   29:50  9:37 
  119  11/11   M10-13 Sam Bove              13 M Fairfield       CT   29:56  9:38 
  120   6/12   F50-59 Marie Ernye           51 F Fairfield       CT   29:58  9:39 
  121  13/22   F40-49 Katherine Wetmur      49 F Fairfield       CT   30:07  9:42 
  122   9/16   F60-69 Linda Goldstein       64 F Fairfield       CT   30:08  9:42 
  123  20/23   M40-49 Tom Gillon            40 M Stratford       CT   30:15  9:44 
  124   4/7    F9&U   Ava Gillon             9 F Stratford       CT   30:15  9:45 
  125  10/16   F60-69 Melinda Hedding       62 F Niantic         CT   30:23  9:47 
  126   6/10   M60-69 Ben Mattheis          63 M Cheshire        CT   30:25  9:48 
  127   7/12   F50-59 Trish Carroll         57 F Darien          CT   30:30  9:49 
  128  21/23   M40-49 Andrew Thomson        49 M Stratford       CT   30:40  9:53 
  129   8/16   F19-29 Madeline Lyons        23 F Stamford        CT   31:00  9:59 
  130   5/7    F9&U   Emma Kate Hyder        9 F Derby           CT   31:03 10:00 
  131  14/22   F40-49 Dyan Baptista         43 F Brookfiled      CT   31:17 10:05 
  132  11/16   F60-69 Rosemary Dreher       62 F Stamford        CT   31:21 10:06 
  133   2/3    M70-79 John Gibbons          74 M Old Greenwich   CT   31:22 10:06 
  134   9/16   F19-29 Tressa Ross           20 F Fairfield       CT   31:40 10:12 
  135   8/11   M30-39 Alberto Crocco        30 M Hamden          CT   31:46 10:14 
  136   6/7    F9&U   Abby O'Neil            6 F Fairfield       CT   31:48 10:15 
  137  15/22   F40-49 Caroline O'Neil       47 F Fairfield       CT   31:50 10:15 
  138   5/8    M9&U   Kevin McGuiire         9 M Derby           CT   31:53 10:16 
  139   8/12   F50-59 Mary Kay Rendoz       53 F Windsor         CT   31:56 10:17 
  140  13/18   M50-59 Mike Tamborrino       59 M Stamford        CT   32:00 10:18 
  141   6/8    M9&U   Nicholas Sheridan      9 M Ansonia         CT   32:01 10:19 
  142   8/18   F30-39 Tiffany Stewart       34 F West Haven      CT   32:02 10:19 
  143  12/16   F60-69 Carol Marinaccio      64 F Trumbull        CT   32:04 10:19 
  144   9/11   M30-39 Shaun Intriago        34 M Stamford        CT   32:05 10:20 
  145  16/22   F40-49 Tina Velasquez        41 F East Hampton    CT   32:06 10:20 
  146  10/16   F19-29 Maureen Rosa          29 F Fairfield       CT   32:22 10:25 
  147   7/8    M9&U   Austin Mazzone         7 M Fairfield       CT   32:25 10:26 
  148   7/10   M60-69 Steve Mele            62 M North Haven     CT   32:33 10:29 
  149   4/9    M19-29 Hassen Shilleh        19 M Monroe          CT   32:46 10:33 
  150   9/18   F30-39 Jackie Dimeglio       32 F Easton          CT   32:48 10:34 
  151  14/18   M50-59 Kevin Johnston        58 M Marion          CT   32:49 10:34 
  152  10/18   F30-39 Adele Maloney Thomas  31 F Fairfield       CT   33:11 10:41 
  153  11/16   F19-29 Shannon Boyd          20 F Stratford       CT   33:13 10:42 
  154  10/11   M30-39 Jonathan Thomas       37 M Fairfield       CT   33:14 10:42 
  155                 #122                                            33:14 10:42 
  156   1/4    F70-79 Monica Roche          72 F Fairfield       CT   34:04 10:58 
  157  11/11   M30-39 Chris Mackeprang      32 M Fairfield       CT   34:06 10:59 
  158  11/18   F30-39 Julia Mackeprang      31 F Fairfield       CT   34:13 11:01 
  159  13/16   F60-69 Gerry Saxonmeyer      62 F Fairfield       CT   34:14 11:01 
  160  12/18   F30-39 Jess Reed             36 F Vernon          CT   34:18 11:03 
  161  13/18   F30-39 Malinda Johnston      39 F South Windsor   CT   34:29 11:06 
  162  14/16   F60-69 Lesley Fearnley       60 F Middletown      CT   34:41 11:10 
  163  14/18   F30-39 Margareth Cezar       35 F Bridgeport      CT   34:48 11:12 
  164  15/18   F30-39 Adriana Pavie         38 F Bridgeport      CT   34:50 11:13 
  165   8/10   M60-69 Stephen Grathwohl     69 M Fairfield       CT   34:51 11:13 
  166   7/7    F9&U   Brianna Kling          9 F Derby           CT   35:11 11:20 
  167  15/18   M50-59 Jim Brown             52 M Stratford       CT   36:04 11:37 
  168   3/3    F14-18 Grace Brown           15 F Fairfield       CT   36:06 11:38 
  169  16/18   M50-59 Luciano Rivera        58 M Bridgeport      CT   36:29 11:45 
  170  17/22   F40-49 Kimberly Frisch       44 F New Canaan      CT   36:52 11:52 
  171  15/16   F60-69 Donna Cramond         65 F Monrovia        CT   36:59 11:55 
  172  18/22   F40-49 Michelle Burgos       40 F Stratford       CT   37:09 11:58 
  173  19/22   F40-49 Tiffany Estrada       40 F Woodbury        CT   37:28 12:04 
  174  20/22   F40-49 Cheryl Ostermayer     47 F Newtown         CT   37:29 12:04 
  175  17/18   M50-59 Tommy Naples          58 M Bridgeport      CT   38:13 12:18 
  176   9/12   F50-59 Wilma Jones           55 F Niantic         CT   38:23 12:22 
  177  18/18   M50-59 Eddie Mazza           52 M Norwalk         CT   38:24 12:22 
  178   5/9    M19-29 Bobby Giesken         23 M Fairfield       CT   38:39 12:27 
  179  22/23   M40-49 Michael Silkoff       48 M Derby           CT   39:12 12:38 
  180  16/18   F30-39 Shelley Sheridan      38 F Ansonia         CT   39:19 12:40 
  181   9/10   M60-69 Kevin Ross            64 M Fairfield       CT   39:23 12:41 
  182  12/16   F19-29 Rachel Goldstein      20 F Westport        CT   39:38 12:46 
  183  13/16   F19-29 Tasha Celini          25 F Norwalk         CT   40:18 12:59 
  184  16/16   F60-69 Nancy Hiddlestone     62 F Stratford       CT   40:21 13:00 
  185   2/4    F70-79 Judy Savitt           76 F Bridgeport      CT   42:11 13:35 
  186  14/16   F19-29 Kelly Griggs          25 F Stratford       CT   45:37 14:41 
  187   6/9    M19-29 Ian Griggs            29 M Stratford       CT   45:38 14:41 
  188   3/4    F70-79 Janit Romayko         71 F East Hartford   CT   46:24 14:56 
  189  10/12   F50-59 Lisa McNeil           58 F Stratford       CT   48:15 15:32 
  190  17/18   F30-39 Devon Taylor          38 F Middletown      CT   48:32 15:38 
  191  21/22   F40-49 Nadine Palmer         42 F Stratford       CT   49:23 15:54 
  192   8/8    M9&U   Aj O'Neill             9 M Colchester      CT   49:44 16:01 
  193  22/22   F40-49 Michele O'Neill       42 F Colchester      CT   49:46 16:01 
  194  11/12   F50-59 Sherry Boyd           53 F Stratford       CT   50:29 16:15 
  195   7/9    M19-29 Wallace Boyd          20 M Stratford       CT   50:31 16:16 
  196   3/3    M70-79 Richard Linell        73 M Bridgeport      CT   51:30 16:35 
  197  15/16   F19-29 Peyton Thomson        19 F Stratford       CT   52:54 17:02 
  198   8/9    M19-29 Ithamar Thomson       28 M Stratford       CT   53:04 17:05 
  199  23/23   M40-49 Kevin Frisch          44 M New Canaan      CT   53:29 17:13 
  200  18/18   F30-39 Patricia Vieira       38 F Bridgeport      CT   53:48 17:19 
  201  10/10   M60-69 Keith Braun           61 M Stamford        CT   55:03 17:43 
  202  16/16   F19-29 Joelle Braun          27 F Stratford       CT   55:04 17:44 
  203  12/12   F50-59 Gail Thomson          50 F Stratford       CT   55:07 17:45 
  204   9/9    M19-29 Andrew Thomson Jr     24 M Stratford       CT   55:07 17:45 
  205   4/4    F70-79 Ann Louise Onton      73 F Shelton         CT 1:37:52 31:31 
 

AGE GROUP FINISHERS

MALE AGE GROUP:  1 - 9

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Lucas Harlacker         9 Fairfield          CT   24:43 
    2 Blake Watkins           9 Westport           CT   25:40 
    3 Gavin Racette           9 Stratford          CT   26:02 
    4 Michael Slack           9 Derby              CT   26:08 
    5 Kevin McGuiire          9 Derby              CT   31:53 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 9

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Cassandra Silkoff       9 Derby              CT   22:49 
    2 Devin McElroy           9 Fairfield          CT   24:15 
    3 Logan Watkins           9 Westport           CT   26:26 
    4 Ava Gillon              9 Stratford          CT   30:15 
    5 Emma Kate Hyder         9 Derby              CT   31:03 

MALE AGE GROUP:  10 - 13

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Ethan Kohn             13 Fairfield          CT   22:03 
    2 Quinn Havard           13 Fairfield          CT   22:15 
    3 Chase Watkins          10 Westport           CT   22:28 
    4 Evan Racette           13 Stratford          CT   22:33 
    5 Reese Watkins          12 Westport           CT   23:03 

FEMALE AGE GROUP:  10 - 13

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Emma O'Neil            11 Fairfield          CT   22:15 
    2 Blane McElroy          10 Fairfield          CT   22:50 
    3 Layli Pudimat          11 Derby              CT   23:39 
    4 Keira Gillon           11 Stratford          CT   25:18 
    5 Tierra McKnight        13 Derby              CT   25:34 

MALE AGE GROUP:  14 - 18

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Brandon Kling          15 Derby              CT   22:09 
    2 Vincent Mastino        15 Fairfield          CT   25:45 
    3 Hunter Boni            15 North Branford     CT   29:34 

FEMALE AGE GROUP:  14 - 18

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Emily Alexandru        14 Stratford          CT   24:48 
    2 Caroline Egervari      15 Fairfield          CT   27:28 
    3 Grace Brown            15 Fairfield          CT   36:06 

MALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Eric Place             28 Derby              CT   18:53 
    2 Brian Varis            26 Stratford          CT   22:43 
    3 Casen Doherty          28 Bridgeport         CT   29:10 
    4 Hassen Shilleh         19 Monroe             CT   32:46 
    5 Bobby Giesken          23 Fairfield          CT   38:39 

FEMALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Kristen Curran         24 Southport          CT   18:54 
    2 Bridget Figmic         24 Stratford          CT   22:44 
    3 Catie Keegan           21 Fairfield          CT   23:37 
    4 Elizabeth Gallucci     19 Stratford          CT   24:27 
    5 Olivia Finn            19 Fairfield          CT   28:49 

MALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Erik Zukauskas         37 Bridgeport         CT   19:09 
    2 Shea Shapiro           33 Fairfield          CT   19:47 
    3 Joshua Blanchfield     37 Fairfield          CT   19:56 
    4 Reyes Moreno           37 Norwalk            CT   20:03 
    5 Joe Duffy              31 Stratford          CT   26:35 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Geraldine Pires        32 Fairfield          CT   25:41 
    2 Heather Crum           39 Fairfield          CT   26:53 
    3 Mary McCarthy          38 Fairfield          CT   27:14 
    4 Lea Cervone            35 Trumbull           CT   27:38 
    5 Hannah Choi            39 Fairfield          CT   28:13 

MALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Jeffrey Townsend       45 Woodbridge         CT   18:23 
    2 Don Gustavson          42 Easton             CT   18:51 
    3 Paul Baldini           45 North Haven        CT   19:37 
    4 Mark Evans             40 Fairfield          CT   20:44 
    5 Rick Spiker            42 Naugatuck          CT   20:50 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Aimee Patel            42 Hamden             CT   19:04 
    2 Olga Alexandru         40 Stratford          CT   24:52 
    3 Tracy Parkin           48 Monroe             CT   25:24 
    4 Kathryn Stoker         49 Norwalk            CT   25:43 
    5 Aleasha Coburn         47 Waterford          CT   25:47 

MALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Anthony Kelly          53 Fairfield          CT   20:35 
    2 Bill Hunter            55 Fairfield          CT   22:27 
    3 Torpedo Ruospo         52 Stratford          CT   22:28 
    4 Bill Begg              53 Newtown            CT   22:36 
    5 Nick Nassra            50 Middlebury         CT   23:00 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Erica Merrill          53 Rowayton           CT   22:05 
    2 Martha Terry           52 Southport          CT   22:34 
    3 Tammy Perrotta         52 Middletown         CT   24:53 
    4 Jeanette Trujillo      55 Norwalk            CT   29:18 
    5 Julie Sidhu            55 Weston             CT   29:21 

MALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Rob Peattie            60 Bedford            MA   21:02 
    2 Bruce Goulart          66 Newtown            CT   24:06 
    3 Way Hedding            67 Niantic            CT   25:37 
    4 Brian Walker           63 Monroe             CT   25:47 
    5 Joost Vos              62 Old Greenwich      CT   27:59 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Sharon Vos             62 Old Greenwich      CT   21:56 
    2 Cindy Lyons            60 Wilton             CT   24:26 
    3 Janet Voelpert         69 Shelton            CT   25:06 
    4 Elizabeth Craig        60 Wilton             CT   25:38 
    5 Chris Ogren            60 Fairfield          CT   26:32 

MALE AGE GROUP:  70 - 79

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Tom Gillon             70 Stratford          CT   26:22 
    2 John Gibbons           74 Old Greenwich      CT   31:22 
    3 Richard Linell         73 Bridgeport         CT   51:30 

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Monica Roche           72 Fairfield          CT   34:04 
    2 Judy Savitt            76 Bridgeport         CT   42:11 
    3 Janit Romayko          71 East Hartford      CT   46:24 
    4 Ann Louise Onton       73 Shelton            CT 1:37:52 


ChronoTrack Timing Results by Club Connecticut
Problem or question regarding your result? Email clubct@clubct.org

Top

Return to Club Connecticut home page.