20 km, Fairfield, CT
February 17, 2013

Cold (28), sunny, windy.

MEN'S WINNER: Eric Blake - 1:09:04
(Course Record - Old Record 1:09:42 Will McDonough 2012)
WOMEN'S WINNER: Tina Senft-Batoh - 1:25:56

Click on the "pace" links to move about through the results.  
Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

Male and female finishers numbered separately; to find your overall place, add your gender place
to that of the first finisher of the opposite gender ahead of you.

  
        CLASS  
 PLACE  PLACE               FINISHER                 TIME    PACE

    1      OpM  Eric Blake, 34, New Britain, CT          1:09:04    5:33
    2    1 M30  Tim Milenkevich, 31, Ansonia, CT         1:09:23    5:35
    3    1 OpM  Daniel Schlich, 20, West Point, NY       1:10:38    5:41

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

4 2 M30 Jeff Watson, 31, Stamford, CT 1:17:07 6:12 5 2 OpM Kevin Cox, 28, Stratford, CT 1:17:14 6:13 6 3 OpM Benjamin Shields, 20, West Point, NY 1:17:24 6:14 7 4 OpM Connor Roche, 20, West Point, NY 1:17:24 6:14 8 3 M30 Blake Benke, 36, Westport, CT 1:18:29 6:19 9 4 M30 Nick Logan, 31, Norwalk, CT 1:18:49 6:20 10 5 M30 Jeff Sheldon, 32, Southbury, CT 1:18:59 6:21 11 1 M50 George Buchanan, 54, Shelton, CT 1:19:16 6:23 12 5 OpM Marc Samland, 19, West Point, NY 1:19:34 6:24 13 6 M30 Tommy Pyon, 35, Flushing, NY 1:19:46 6:25 14 6 OpM Geoffrey Williams, 26, Stamford, CT 1:20:05 6:27 15 1 M40 Chancellor Scott, 41, Highland Falls, NY 1:20:18 6:28 16 7 M30 Gregory Kyrytschenko, 34, Seymour, CT 1:20:23 6:28 17 7 OpM Nicholas Avello, 25, Westport, CT 1:20:34 6:29 18 2 M50 Greg Pelican, 54, Bethel, CT 1:20:51 6:30 19 8 OpM David Richardson, 20, West Point, NY 1:21:44 6:35 20 8 M30 Michael Leonard, 37, Pound Ridge, NY 1:22:04 6:36 21 3 M50 Peter Lofink, 52, Brookfield, CT 1:22:05 6:36 22 2 M40 Billy Barone, 48, Oakville, CT 1:22:25 6:38 23 9 M30 Matthew Kmetz, 37, white plains, NY 1:22:37 6:39 24 3 M40 Eric Krebs, 44, Roxbury, CT 1:23:18 6:42 25 9 OpM Chris Tingue, 27, Norwalk, CT 1:23:39 6:44 26 4 M40 Rob Speers, 45, Rocky Hill, CT 1:24:39 6:49 27 10 M30 Keith White, 35, Orange, CT 1:24:40 6:49 28 10 OpM Samuel Parton, 20, Fairfield, CT 1:24:49 6:49 29 5 M40 Wantuil Souza, 45, Bridgeport, CT 1:25:36 6:53 30 6 M40 Mark Andrejczyk, 40, Shelton, CT 1:25:43 6:54 1 OpW Tina Senft-Batoh, 29*, Stamford, CT 1:25:56 6:55 31 4 M50 Roger Harper, 52, New Canaan, CT 1:26:23 6:57 32 7 M40 Wesley Oliveira, 45, Bridgeport, CT 1:26:45 6:59 2 1 W30 Shana Decsi, 36*, Darien, CT 1:26:46 6:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

33 11 M30 Leo Biala, 35, Jersey City, NJ 1:27:01 7:00 34 11 OpM Blake Dixon, 27, New York, NY 1:27:19 7:02 35 12 M30 David Fox, 32, Pound Ridge, NY 1:28:08 7:05 36 8 M40 Thomas Clark, 48, Seymour, CT 1:28:18 7:06 37 9 M40 Mike O'Neill, 48, New Canaan, CT 1:28:20 7:06 38 5 M50 Dan Germain, 51, Newtown, CT 1:29:01 7:10 3 1 W50 Sharon Vos, 58*, Old Greenwich, CT 1:29:25 7:12 39 13 M30 Zachary Staszak, 34, New Fairfield, CT 1:29:27 7:12 40 10 M40 Roger Baxley, 44, Weston, CT 1:29:31 7:12 4 1 OpW Dominique Stasulli, 21*, Guilford, CT 1:29:35 7:12 5 2 OpW Alissa Tyghter, 27*, Fleetwood, NY 1:29:36 7:13 41 11 M40 Edward Lucas, 41, Newtown, CT 1:29:56 7:14 42 12 M40 Torpedo Ruospo, 48, Stratford, CT 1:30:00 7:14 43 12 OpM Andrew Vaccaro, 28, Sleepy Hollow, NY 1:30:11 7:15 44 6 M50 Chris Brigham, 57, Roxbury, CT 1:30:17 7:16 45 7 M50 Michael Biehl, 53, Ridgefield, CT 1:30:43 7:18 46 13 M40 Roger D'Agostin, 42, Norwalk, CT 1:30:57 7:19 6 1 W40 Christine Vincent, 43*, Southport, CT 1:31:26 7:21 47 8 M50 Daniel Willey, 57, Stamford, CT 1:32:25 7:26 48 9 M50 Mark Lang, 56, Danbuy, CT 1:32:28 7:26 49 14 M40 Kevin Tanzer, 42, Weston, CT 1:32:31 7:27 50 15 M40 Adam Norris, 47, Norwalk, CT 1:32:34 7:27 51 16 M40 Marc Wolpers, 46, Greenwich, CT 1:32:41 7:27 52 1 M60 John Krasniewicz, 62, Old Greenwich, CT 1:32:43 7:28 7 2 W30 Benedicte Uguen, 38*, Briarcliff Manor, NY 1:33:26 7:31 8 2 W40 Mary Benson, 45*, Wilton, CT 1:33:38 7:32 9 3 OpW Alecia Faustini, 28*, Derby, CT 1:33:50 7:33 53 10 M50 William Pitt, 51, Weston, CT 1:33:54 7:33 54 17 M40 Stewart Pomeroy, 45, Wilton, CT 1:33:58 7:34 55 11 M50 Albert Post, 54, Orange, CT 1:34:01 7:34 10 3 W40 Andrea Mindell, 47*, Ridgefield, CT 1:34:02 7:34 56 12 M50 Tony Smyth, 53, Ridgefield, CT 1:34:13 7:35 57 18 M40 Chris Deming, 46, Danbury, CT 1:34:22 7:36 58 13 M50 Robert Sedita, 54, Fairfield, CT 1:34:52 7:38 59 19 M40 Matt Carty, 42, Fairfield, CT 1:36:12 7:44 60 20 M40 Brian Fidler, 42, West Haven, CT 1:36:25 7:45 61 14 M30 Peter Laura, 31, Stamford, CT 1:36:42 7:47 62 21 M40 Alan Martin, 44, Westport, CT 1:36:47 7:47 63 22 M40 Steven Cognato, 45, Danbury, CT 1:37:05 7:49 64 23 M40 Bill Begg, 49, Newtown, CT 1:37:07 7:49 65 14 M50 Patrick Parretti, 52, Nyack, NY 1:37:15 7:50 11 3 W30 Sawsan Fayad, 38*, Danbury, CT 1:37:17 7:50 12 4 OpW Geraldine Pires, 28*, Fairfield, CT 1:37:25 7:50 66 24 M40 Daniel Schmitz, 41, Portland, CT 1:37:37 7:51 67 25 M40 Todd Morrison, 43, Weston, CT 1:37:40 7:51 68 15 M50 Peter Pfister, 53, Darien, CT 1:37:43 7:52 13 4 W30 Amy Tkoch, 34*, Stratford, CT 1:38:05 7:53 14 5 OpW Meredith Pfister, 24*, New York, NY 1:38:29 7:55 69 16 M50 Marc Landy, 52, Westport, CT 1:38:31 7:56 70 17 M50 Douglas Lee, 52, Sherman, CT 1:38:38 7:56 71 26 M40 Jp Milot, 45, Ridgefield, CT 1:38:40 7:56 15 4 W40 Paula Scaminaci, 47*, Cos Cob, CT 1:38:44 7:57 72 18 M50 Toby Nelson, 59, Cos Cob, CT 1:38:46 7:57 73 27 M40 Alberto Agrest, 48, Riverside, CT 1:38:53 7:57 16 2 W50 Emmy Stocker, 54*, Cos Cob, CT 1:38:59 7:58 17 5 W40 Sandi Fox, 44*, Danbury, CT 1:39:05 7:58
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

18 5 W30 Sara Belles, 32*, Brookfield, CT 1:39:31 8:00 19 6 W30 Eileen Rice, 39*, Cromwell, NY 1:40:00 8:03 20 3 W50 Aili DiBonaventura, 52*, Newtown, CT 1:40:15 8:04 74 2 M60 Bruce Goulart, 63, Newtown, CT 1:40:21 8:04 75 19 M50 Marc Shok, 54, Hebron, CT 1:40:21 8:04 76 15 M30 Alfred Hannon, 34, Danbury, CT 1:40:29 8:05 21 7 W30 Stacy Cascante, 33*, Norwalk, CT 1:40:42 8:06 77 16 M30 James Ortiz, 33, Norwalk, CT 1:40:43 8:06 78 17 M30 Eric Friedland, 39, Westport, CT 1:40:45 8:06 22 6 W40 Christa Carone, 44*, Ridgefield, CT 1:40:54 8:07 23 7 W40 Megan Searfoss, 48*, Ridgefield, CT 1:40:55 8:07 24 8 W40 Katherine Smith, 44*, Ridgefield, CT 1:40:55 8:07 25 9 W40 Cheryl Ryba, 46*, Berlin, CT 1:41:05 8:08 79 28 M40 Anthony Ryba, 47, Berlin, CT 1:41:17 8:09 80 18 M30 Michael Prinzivalli, 38, Hamden, CT 1:41:26 8:10 26 10 W40 Lisa Carley-Fay, 47*, Westport, CT 1:41:26 8:10 27 11 W40 Blaine Wilkes, 40*, Norwalk, CT 1:42:08 8:13 81 20 M50 Robert Kennedy, 50, Norwalk, CT 1:42:08 8:13 82 19 M30 Mark Juliano, 36, New Haven, CT 1:42:25 8:14 83 20 M30 Cole Anulewicz, 30, Norwalk, CT 1:42:26 8:15 84 21 M50 Frank Colella, 50, Scarsdale, NY 1:42:30 8:15 85 21 M30 Damien Regan, 37, Newtown, CT 1:42:37 8:15 86 22 M30 Demetrios Philliou, 36, Pawling, NY 1:42:38 8:16 28 8 W30 Sarah Wolberg, 34*, Highland Falls, NY 1:42:52 8:17 87 29 M40 John Mccleary, 44, Redding, CT 1:42:55 8:17 88 22 M50 Michael Costello, 54, Fairfield, CT 1:42:59 8:17 89 23 M50 Jeffery Dingwell, 58, Bethlehem, CT 1:43:00 8:17 90 3 M60 Sal Mulia, 60, Westport, CT 1:43:04 8:18 91 4 M60 Rob Fryer, 66, New Canaan, CT 1:43:25 8:19 92 24 M50 Matthew Spiegel, 53, Westport, CT 1:43:41 8:21 29 12 W40 Dorian Kail, 45*, Westport, CT 1:43:58 8:22 93 30 M40 Trey Buttriss, 47, white plains, NY 1:44:01 8:22 94 25 M50 Stephen Gardner, 59, New Canaan, CT 1:45:35 8:30 30 9 W30 Gracia Robinson, 36*, Norwalk, CT 1:46:11 8:33 31 4 W50 Janis Grant, 57*, Milford, CT 1:46:12 8:33 95 26 M50 Greg Ritzinger, 55, Newtown, CT 1:46:21 8:33 96 31 M40 John Kresser, 43, Fairfield, CT 1:46:37 8:35 32 13 W40 Charlotte Dequeker, 40*, Greenwich, CT 1:46:47 8:36 97 5 M60 Big Bad,Bob Stephenson, 61, Milford, CT 1:46:49 8:36 33 5 W50 Barbara Pearce, 58*, Guilford, CT 1:46:49 8:36 98 6 M60 Michael Buscher, 61, New Canaan, CT 1:47:07 8:37 99 32 M40 John Fallon, 42, Norwalk, CT 1:47:31 8:39 34 14 W40 Jodi Sorrells, 41*, Norwalk, CT 1:47:34 8:39 35 15 W40 Lynne Yaverski, 41*, Fairfield, CT 1:47:37 8:40 36 6 W50 Ronnie Behringer, 55*, Norwalk, CT 1:47:43 8:40 37 16 W40 Jennifer Febles, 43*, Greenwich, CT 1:48:06 8:42 38 6 OpW Erica Breisler, 29*, Norwalk, CT 1:48:26 8:43 100 27 M50 Pat Marafiote, 58, Weston, CT 1:48:29 8:44 101 23 M30 Brian O'Callaghan, 36, Cos Cob, CT 1:48:34 8:44 39 17 W40 Dora Paz, 48*, Riverside, CT 1:48:47 8:45 102 28 M50 Neil Mandel, 59, Shelton, CT 1:48:48 8:45 103 29 M50 Dan Clark, 59, Stamford, CT 1:48:54 8:46 104 7 M60 Kevin Lloyd, 60, Darien, CT 1:49:07 8:47 105 24 M30 Yoav Stuller, 39, Greenwich, CT 1:49:49 8:50 40 7 W50 Julie Sidhu, 54*, Weston, CT 1:49:57 8:51 41 18 W40 Julia Lawlor, 44*, Cheshire, CT 1:49:58 8:51 42 19 W40 Kate Phillips, 46*, Cheshire, CT 1:49:59 8:51 43 8 W50 Dorothy Williams, 54*, Wilton, CT 1:50:01 8:51 106 30 M50 Harold Walker, 51, Norwalk, CT 1:50:02 8:51 107 31 M50 Nicola Mongillo, 52, Shelton, CT 1:50:21 8:53 44 10 W30 Sally Freedman, 39*, Norwalk, CT 1:50:30 8:53 108 33 M40 Eric Opdyke, 41, Norwalk, CT 1:50:39 8:54 45 9 W50 Elizabeth Scarborough, 52*, Weston, CT 1:50:50 8:55 109 25 M30 George Feese, 35, Stamford, CT 1:51:04 8:56 46 11 W30 Jill Chmielewski, 36*, Milford, CT 1:51:11 8:57 110 8 M60 Roy Van Eick, 63, Stamford, CT 1:51:13 8:57
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

47 10 W50 Lissa Short, 51*, Darien, CT 1:51:49 9:00 48 20 W40 Kellie Brown, 43*, Stamford, CT 1:51:51 9:00 49 11 W50 Karen Brown, 50*, Old Greenwich, CT 1:52:31 9:03 50 12 W50 Andrea Williamson, 57*, Norwalk, CT 1:52:37 9:04 111 34 M40 Peter Shiue, 42, Wilton, CT 1:54:53 9:15 112 32 M50 Michael Carpenter, 56, Redding, CT 1:55:08 9:16 51 13 W50 Cheryl Broas, 52*, New Rochelle, NY 1:55:09 9:16 113 26 M30 Jamar Arbelo, 34, Norwalk, CT 1:55:13 9:16 114 35 M40 Jeff Falberg, 48, Bridgeport, CT 1:55:17 9:17 115 33 M50 Patrick Cunningham, 56, New Milford, CT 1:55:39 9:18 116 9 M60 Geoff Steadman, 62, Norwalk, CT 1:55:46 9:19 52 14 W50 Terrie Kelleher, 52*, white plains, NY 1:56:02 9:20 117 36 M40 George Wolf, 45, Stamford, CT 1:56:08 9:21 53 21 W40 Kathryn Stoker, 45*, Norwalk, CT 1:56:30 9:22 118 10 M60 Robert Nouza, 60, Brewster, NY 1:56:37 9:23 119 37 M40 Pete D'Urso, 43, South Salem, NY 1:56:43 9:23 120 34 M50 Christopher Lanzano, 54, Fairfield, CT 1:56:43 9:23 54 22 W40 Kim Cognato, 44*, Danbury, CT 1:57:12 9:26 121 35 M50 Andrew Paer, 58, Westwood, NJ 1:58:12 9:31 55 15 W50 Pavlina Brautigam, 51*, Bethel, CT 1:58:52 9:34 122 27 M30 Jermaine Walker, 30, Stratford, CT 1:59:06 9:35 56 16 W50 Christina Ogren, 56*, Fairfield, CT 1:59:16 9:36 57 23 W40 Kelley Throop, 42*, Rowayton, CT 1:59:17 9:36 123 13 OpM Hugo Gordillo, 29, Norwalk, CT 1:59:54 9:39 124 11 M60 Don Capone, 63, Norwalk, CT 2:00:43 9:43 58 17 W50 Patricia Burke, 50*, Cos Cob, CT 2:01:26 9:46 125 12 M60 Bill Schwarz, 69, Manchester, CT 2:01:37 9:47 126 13 M60 Frank Ladonna, 60, Stratford, CT 2:01:41 9:47 59 18 W50 Lisa Tatun, 50*, Shelton, CT 2:01:42 9:48 60 19 W50 Hillary Tobin, 52*, Redding, CT 2:01:57 9:49 61 24 W40 Angela Swift, 49*, Riverside, CT 2:02:12 9:50 62 7 OpW Jessica McCluskey, 28*, Stamford, CT 2:02:13 9:50 127 14 M60 Michael Rubinfeld, 65, Dobbs Ferry, NY 2:03:31 9:56 63 20 W50 Patricia Kutner Fiume, 57*, River Vale, NJ 2:03:43 9:57 64 12 W30 Amanda Fisher, 35*, Norwalk, CT 2:03:53 9:58 65 13 W30 Marjorie Ardito, 30*, Hamden, CT 2:04:10 9:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

128 28 M30 Tim Leonard, 34, Stamford, CT 2:06:04 10:09 129 38 M40 Ernie Cullinan, 46, Hamden, CT 2:06:11 10:09 66 14 W30 Debra Temoche, 39*, Norwalk, CT 2:06:21 10:10 67 21 W50 Christine Riniti, 52*, Westport, CT 2:06:48 10:12 68 25 W40 Dawn Bolling, 49*, Norwalk, CT 2:07:47 10:17 130 29 M30 Michael Brokaw, 33, Sandy Hook, CT 2:08:07 10:19 131 15 M60 Mike Holland, 68, New Canaan, CT 2:08:16 10:19 69 15 W30 Lisa Mara, 38*, Ridgefield, CT 2:08:44 10:21 132 39 M40 Paul Baldini, 41, North Haven, CT 2:08:45 10:22 133 40 M40 Bill Bourgoin, 42, Ellington, CT 2:09:22 10:25 70 8 OpW Adrienne Taffin, 28*, Greenwich, CT 2:10:05 10:28 71 16 W30 Elizabeth Zessman, 31*, Greenwich, CT 2:10:28 10:30 72 22 W50 Terri McCleary, 51*, Redding, CT 2:11:08 10:33 134 36 M50 Jason Howard, 59, Redding, CT 2:12:46 10:41 73 26 W40 Sophie Flahaut, 41*, Mamaroneck, NY 2:13:01 10:42 74 1 W60 Rosemary Mulia, 60*, Westport, CT 2:13:32 10:45 75 9 OpW Sara Burns, 18*, Shelton, CT 2:14:01 10:47
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

76 23 W50 Jeanette Trujillo, 51*, Norwalk, CT 2:16:55 11:01 77 17 W30 Annette Morales, 31*, Norwalk, CT 2:17:09 11:02 135 16 M60 Stephen Grathwohl, 65, Fairfield, CT 2:18:46 11:10 78 27 W40 Yoko Hayashida, 43*, Norwalk, CT 2:19:20 11:13 136 37 M50 Vincent Sanchiani, 57, Norwalk, CT 2:21:06 11:21 79 24 W50 Barbara Paer, 58*, Westwood, NJ 2:21:09 11:21 80 10 OpW Kathleen Turner, 25*, Fairfield, CT 2:21:30 11:23 81 11 OpW Taylor Bodwell, 27*, Darien, CT 2:25:07 11:41
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

137 17 M60 Karl Eilers, 60, Danbury, CT 2:42:40 13:05
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

138 18 M60 Al Toth, 71, Norwalk, CT 3:02:00 14:39 139 19 M60 Paul Davis, 68, Westport, CT 3:03:00 14:44 * indicates females 2 finishers among Males (no age given) 13 finishers among Men Under 30 29 finishers among Men 30 - 39 40 finishers among Men 40 - 49 37 finishers among Men 50 - 59 19 finishers among Men 60 & Up 11 finishers among Women Under 30 17 finishers among Women 30 - 39 27 finishers among Women 40 - 49 24 finishers among Women 50 - 59 1 finishers among Women 60 & Up 140 male finishers 80 female finishers 220 total finishers

AGE GROUP FINISHERS

       CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE

Men Under 30
    3    1  Daniel Schlich, 20, West Point, NY       1:10:38    5:41
    5    2  Kevin Cox, 28, Stratford, CT             1:17:14    6:13
    6    3  Benjamin Shields, 20, West Point, NY     1:17:24    6:14
    7    4  Connor Roche, 20, West Point, NY         1:17:24    6:14
   12    5  Marc Samland, 19, West Point, NY         1:19:34    6:24

Men 30 - 39
    2    1  Tim Milenkevich, 31, Ansonia, CT         1:09:23    5:35
    4    2  Jeff Watson, 31, Stamford, CT            1:17:07    6:12
    8    3  Blake Benke, 36, Westport, CT            1:18:29    6:19
    9    4  Nick Logan, 31, Norwalk, CT              1:18:49    6:20
   10    5  Jeff Sheldon, 32, Southbury, CT          1:18:59    6:21

Men 40 - 49
   15    1  Chancellor Scott, 41, Highland Falls, NY 1:20:18    6:28
   22    2  Billy Barone, 48, Oakville, CT           1:22:25    6:38
   24    3  Eric Krebs, 44, Roxbury, CT              1:23:18    6:42
   26    4  Rob Speers, 45, Rocky Hill, CT           1:24:39    6:49
   29    5  Wantuil Souza, 45, Bridgeport, CT        1:25:36    6:53

Men 50 - 59
   11    1  George Buchanan, 54, Shelton, CT         1:19:16    6:23
   18    2  Greg Pelican, 54, Bethel, CT             1:20:51    6:30
   21    3  Peter Lofink, 52, Brookfield, CT         1:22:05    6:36
   31    4  Roger Harper, 52, New Canaan, CT         1:26:23    6:57
   38    5  Dan Germain, 51, Newtown, CT             1:29:01    7:10

Men 60 & Up
   52    1  John Krasniewicz, 62, Old Greenwich, CT  1:32:43    7:28
   73    2  Bruce Goulart, 63, Newtown, CT           1:40:21    8:04
   89    3  Sal Mulia, 60, Westport, CT              1:43:04    8:18
   90    4  Rob Fryer, 66, New Canaan, CT            1:43:25    8:19
   96    5  Big Bad,Bob Stephenson, 61, Milford, CT  1:46:49    8:36

Women Under 30
    4    1  Dominique Stasulli, 21, Guilford, CT     1:29:35    7:12
    5    2  Alissa Tyghter, 27, Fleetwood, NY        1:29:36    7:13
    9    3  Alecia Faustini, 28, Derby, CT           1:33:50    7:33
   12    4  Geraldine Pires, 28, Fairfield, CT       1:37:25    7:50
   14    5  Meredith Pfister, 24, New York, NY       1:38:29    7:55

Women 30 - 39
    2    1  Shana Decsi, 36, Darien, CT              1:26:46    6:59
    7    2  Benedicte Uguen, 38, Briarcliff manor, NY
                                                            1:33:26    7:31
   11    3  Sawsan Fayad, 38, Danbury, CT            1:37:17    7:50
   13    4  Amy Tkoch, 34, Stratford, CT             1:38:05    7:53
   18    5  Sara Belles, 32, Brookfield, CT          1:39:31    8:00

Women 40 - 49
    6    1  Christine Vincent, 43, Southport, CT     1:31:26    7:21
    8    2  Mary Benson, 45, Wilton, CT              1:33:38    7:32
   10    3  Andrea Mindell, 47, Ridgefield, CT       1:34:02    7:34
   15    4  Paula Scaminaci, 47, Cos Cob, CT         1:38:44    7:57
   17    5  Sandi Fox, 44, Danbury, CT               1:39:05    7:58

Women 50 - 59
    3    1  Sharon Vos, 58, Old Greenwich, CT        1:29:25    7:12
   16    2  Emmy Stocker, 54, Cos Cob, CT            1:38:59    7:58
   20    3  Aili DiBonaventura, 52, Newtown, CT      1:40:15    8:04
   31    4  Janis Grant, 57, Milford, CT             1:46:12    8:33
   33    5  Barbara Pearce, 58, Guilford, CT         1:46:49    8:36

Women 60 & Up
   74    1  Rosemary Mulia, 60, Westport, CT         2:13:32   10:45
Results produced with
Apple Raceberry JaM
Made on a Mac
Top

Return to Club Connecticut home page.