} --> Boston Buildup XXXI 25K

25 km, Silvermine, CT
March 8, 2009

Warm (58), sunny, dry.

MEN'S WINNER: Adam Mulia - 1:31:23
WOMEN'S WINNER: Tina Senft - 1:44:40

To see a race video from the Stamford Advocate click here.

Click on the "pace" links to move about through the results.  
Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

Male and female finishers numbered separately; to find your overall place, add your gender place
to that of the first finisher of the opposite gender ahead of you.
  
        CLASS  
 PLACE  PLACE               FINISHER                 TIME    PACE
    1    1  M30 Adam Mulia, 33, Brooklyn, NY              1:31:23    5:53
    2    2  M30 Jorge Real, 38, Brooklyn, NY              1:31:24    5:53

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

3 3 M30 John Henwood, 36, New York, NY 1:34:01 6:03 4 1 M20 Jeff Watson, 27, Stamford, CT 1:34:02 6:03 5 2 M20 Pat Dennen, 28, Newtown, CT 1:35:02 6:07 6 4 M30 Blake Benke, 32, Danbury, CT 1:35:27 6:09 7 1 M40 Wantuil Souza, 42, Bridgeport, CT 1:35:32 6:09 8 3 M20 Tim Milenkevich, 26, Ansonia, CT 1:37:24 6:16 9 4 M20 Paul Knudsen, 22, West Point, NY 1:37:31 6:17 10 5 M20 Mike Fanelli, 20, West Point, NY 1:37:48 6:18 11 5 M30 Chris Schulten, 36, Middlefield, CT 1:38:22 6:20 12 2 M40 Chris Deming, 42, Danbury, CT 1:38:40 6:21 13 1 M50 George Buchanan, 50, Shelton, CT 1:38:55 6:22 14 6 M20 Chris Jacobsen, 22, West Point, NY 1:39:12 6:23 15 6 M30 John Carron, 38, Irvington, NY 1:39:15 6:23 16 2 M50 Jonathan Sumpter, 52, Yonkers, NY 1:40:04 6:26 17 3 M40 Mark LoSacco, 40, New Milford, CT 1:41:45 6:33 18 4 M40 Anthony Ryba, 43, Berlin, CT 1:41:53 6:34 19 7 M20 Kieran Garvey, 29, New York, NY 1:42:12 6:35 20 3 M50 Peter Hohmeister, 51, Stamford, CT 1:42:29 6:36 21 8 M20 Jonathan Kolodziej, 23, Danbury, CT 1:43:03 6:38 22 5 M40 Peter Lofink, 48, Brookfield, CT 1:43:06 6:38 23 4 M50 Takashi Ogawa, 52, White Plains, NY 1:44:09 6:42 24 6 M40 Charles Scott, 41, Ossining, NY 1:44:31 6:44 1 1 W20 Tina Senft, 24*, Groton, CT 1:44:40 6:44 25 9 M20 Bill Groves, 20, West Point, NY 1:44:52 6:45 26 7 M40 Dana Perry, 47, New Canaan, CT 1:47:06 6:54 27 7 M30 Steven Kirsch, 39, Ridgefield, CT 1:47:19 6:55 28 8 M40 Andrew Pisanelli, 47, Ridgefield, CT 1:47:24 6:55 29 10 M20 Kyle Cobb, 19, West Point, NY 1:47:29 6:55 30 9 M40 Anthony Kelly, 45, Fairfield, CT 1:47:37 6:56 31 10 M40 Carl Curran, 43, White Plains, NY 1:47:58 6:57 32 11 M40 Tom Kastner, 49, West Point, NY 1:48:04 6:57 33 8 M30 Aaron Russell, 36, New York, NY 1:48:11 6:58 34 11 M20 Sean Betesh, 23, Danbury, CT 1:48:23 6:59 35 5 M50 Martin Avidan, 51, Harrison, NY 1:48:36 6:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

36 12 M40 Torpedo Ruospo, 44, Stratford, CT 1:48:39 7:00 37 9 M30 Greg Kyrytschenko, 30, Seymour, CT 1:48:42 7:00 38 13 M40 Bart Guthrie, 45, Southington, CT 1:48:45 7:00 39 6 M50 Fred Gaston, 50, Wilton, CT 1:48:47 7:00 40 12 M20 John Bassette, 21, West Point, NY 1:48:50 7:00 2 1 W40 Mary Dolan Zengo, 43*, Wilton, CT 1:49:12 7:02 41 14 M40 Chris Rooney, 40, Darien, CT 1:49:20 7:02 42 15 M40 Martin Franklin, 44, Aspen, CO 1:49:53 7:04 43 13 M20 Matt Ryan, 18, West Point, NY 1:50:12 7:06 44 16 M40 Rob Speers, 40, Rocky Hill, CT 1:50:19 7:06 45 10 M30 Joe Domogala, 31, Milford, CT 1:50:21 7:06 46 11 M30 Dave Robinson, 34, Darien, CT 1:50:52 7:08 47 12 M30 Michael Pond, 37, Darien, CT 1:50:54 7:08 3 1 W30 Kimberly Battipaglia, 37*, New Haven, CT 1:50:59 7:09 48 17 M40 Christopher Weimar, 47, New York, NY 1:51:03 7:09 49 13 M30 Scott Gac, 35, Glastonbury, CT 1:51:48 7:12 50 14 M20 Robin Pitt, 21, West Haven, CT 1:52:14 7:13 51 18 M40 Peter Hornak, 45, Wallingford, CT 1:52:15 7:14 52 14 M30 Vincent Lindsley, 31, New Haven, CT 1:52:33 7:15 53 7 M50 Nick Jubok, 52, Yorktown Heights, NY 1:52:49 7:16 4 2 W30 Kristen Wilson, 31*, White Plains, NY 1:53:02 7:17 54 15 M30 Roger D'Agostin, 38, Norwalk, CT 1:53:16 7:17 55 19 M40 Dan Germain, 47, Newtown, CT 1:53:34 7:19 56 8 M50 Bruce Cook, 57, Greenwich, CT 1:53:49 7:20 57 9 M50 Kenneth Brown, 51, Rye, NY 1:53:59 7:20 58 10 M50 Toby Nelson, 55, Cos Cob, CT 1:54:23 7:22 59 16 M30 Brian Fidler, 38, West Haven, CT 1:54:29 7:22 60 11 M50 Patrick Flynn, 53, Monroe, CT 1:54:33 7:22 5 2 W20 Emily Williams, 23*, Wilton, CT 1:54:46 7:23 61 17 M30 Will Mayer, 36, Southport, CT 1:54:55 7:24 6 3 W20 Natalie Staszak, 26*, Pawling, NY 1:55:03 7:24 62 20 M40 Donald Henry, 43, Pound Ridge, NY 1:55:22 7:26 63 15 M20 Kenneth Tso, 29, New York, NY 1:55:27 7:26 64 21 M40 Evan Lister, 45, Norwalk, CT 1:55:44 7:27 65 18 M30 Shawn Chandler, 32, West Point, NY 1:55:46 7:27 7 2 W40 Alene Lofink, 45*, Brookfield, CT 1:55:48 7:27 66 22 M40 Mike O'Neill, 44, New Canaan, CT 1:55:49 7:27 67 12 M50 Todd Ruppel, 51, Sleepy Hollow, NY 1:55:49 7:27 68 13 M50 Geraldo Ribeiro, 52, Danbury, CT 1:55:56 7:28 69 23 M40 Bill Hunter, 47, Fairfield, CT 1:55:59 7:28 70 24 M40 Jim Santora, 42, New Canaan, CT 1:56:02 7:28 71 14 M50 Oakes Ames, 55, New Canaan, CT 1:56:04 7:28 72 15 M50 Kevin Cunningham, 50, Rye, NY 1:56:21 7:29 73 25 M40 Michel Perrin, 47, New York, NY 1:56:23 7:30 8 4 W20 Erin Fitzpatrick, 29*, Norwalk, CT 1:56:40 7:31 74 16 M50 Mark Lang, 52, Danbury, CT 1:56:44 7:31 9 1 W50 Kathleen Kilbride, 51*, New Canaan, CT 1:56:45 7:31 10 3 W30 Shana Decsi, 32*, Darien, CT 1:56:50 7:31 75 26 M40 Frank Colella, 46, Scarsdale, NY 1:56:53 7:31 76 19 M30 Rob Leder, 38, Stamford, CT 1:57:21 7:33 77 27 M40 Michael Gross, 46, Bayside, NY 1:57:25 7:34 78 17 M50 Richard Ballinger, 54, Hamden, CT 1:57:29 7:34 79 18 M50 Joseph Von Ehr, 56, Southport, CT 1:57:56 7:36 80 19 M50 John Krasniewicz, 57, Old Greenwich, CT 1:58:06 7:36 81 20 M50 Richard Strahota, 51, Darien, CT 1:58:08 7:36 11 4 W30 Christine Stefan, 39*, Fairfield, CT 1:58:19 7:37 82 21 M50 Ted Pernicano, 50, Yorktown, NY 1:58:22 7:37 12 5 W20 Stephanie Stote, 25*, Stamford, CT 1:58:36 7:38 13 3 W40 Julie Threlkeld, 43*, Yonkers, NY 1:58:47 7:39 83 20 M30 Brian Williams, 30, Naugatuck, CT 1:59:09 7:40 14 5 W30 Melissa Reynolds, 33*, Wallingford, CT 1:59:15 7:41 84 28 M40 Michael Beaudry, 47, Newtown, CT 1:59:27 7:41 15 6 W30 Rebecca Burke, 33*, Middletown, CT 1:59:51 7:43 85 22 M50 Marty Schaivone, 55, Stratford, CT 2:00:07 7:44 86 23 M50 Kevin Lloyd, 56, Darien, CT 2:00:11 7:44 87 24 M50 Carl Mehlhope, 51, Darien, CT 2:00:28 7:45 88 29 M40 Bret Morrow, 48, Hamden, CT 2:00:58 7:47 16 4 W40 Mary Darling, 43*, New York, NY 2:01:03 7:48 89 16 M20 John Markiewicz, 29, Somers, NY 2:01:05 7:48 17 7 W30 Roseann Serpico, 39*, Brooklyn, NY 2:01:26 7:49 18 8 W30 Suzanne Wirtz, 35*, New Haven, CT 2:01:28 7:49 90 25 M50 Jeffrey Dingwell, 53, Bethlehem, CT 2:01:31 7:49 91 30 M40 Roland Goodell, 41, Franklin, MA 2:01:46 7:50 19 5 W40 Ikuko Yabunami, 41*, Riverside, CT 2:02:05 7:52 92 31 M40 Frank Jozefick, 43, Milford, CT 2:02:28 7:53 93 32 M40 Sean McCue, 49, Briarcliff Manor, NY 2:02:33 7:53 94 33 M40 Ted Prospect, 44, Wilton, CT 2:02:49 7:54 95 1 M60 David Ulmer, 60, Ridgefield, CT 2:03:20 7:56 96 21 M30 Andrew Zychek, 31, Middletown, CT 2:03:25 7:57 20 6 W20 Patricia Mulia, 28*, Brooklyn, NY 2:03:38 7:58 97 34 M40 Christopher Ahlberg, 46, Fairfield, CT 2:03:40 7:58 98 35 M40 Daniel Pollner, 48, White Plains, NY 2:03:45 7:58 21 7 W20 Andrea Minarcek, 27*, Hoboken, NJ 2:03:56 7:59 99 22 M30 Dave James, 31, Bridgeport, CT 2:03:57 7:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

100 2 M60 Robin Fryer, 61, New Canaan, CT 2:04:13 8:00 101 26 M50 Bruce Goulart, 59, Newtown, CT 2:04:26 8:01 102 36 M40 Alain Benzaken, 48, Stamford, CT 2:04:37 8:01 103 37 M40 Robert Antulov, 45, Yonkers, NY 2:04:52 8:02 104 3 M60 Big Bad Bob Stephenson, 60, Milford, CT 2:05:10 8:03 105 38 M40 Jay Bower, 40, Weston, CT 2:05:19 8:04 106 39 M40 Peter Pfister, 49, Darien, CT 2:05:29 8:05 107 23 M30 Gavasker Manayath, 37, Stamford, CT 2:05:30 8:05 108 40 M40 Paul Butcher, 46, Southport, CT 2:05:31 8:05 109 41 M40 Tom Storey, 45, Wappingers Falls, NY 2:05:37 8:05 110 42 M40 Ivan Crowther, 45, Wilton, CT 2:05:42 8:05 111 43 M40 Burt Palmer, 45, Darien, CT 2:05:44 8:06 112 44 M40 Tony Smyth, 49, Ridgefield, CT 2:05:57 8:06 22 9 W30 Susan Berotti, 30*, Brooklyn, NY 2:06:31 8:09 135 TURKEY 2:06:33 8:09 23 2 W50 Barbara Pearce, 54*, Guilford, CT 2:06:37 8:09 113 45 M40 Tom Dente, 43, New Rochelle, NY 2:06:58 8:10 114 24 M30 Pascal Fuchs, 38, Fairfield, CT 2:06:59 8:10 115 46 M40 Joe Morrissey, 45, Norwalk, CT 2:07:03 8:11 24 10 W30 Jeannine Fagan, 39*, Bethel, CT 2:07:14 8:11 116 25 M30 Kevin Glick, 38, New Haven, CT 2:07:18 8:12 117 47 M40 Rich Giveans, 43, Portland, CT 2:07:23 8:12 118 26 M30 Clinton Tebbetts, 39, Sea Bluff, CT 2:07:29 8:12 119 48 M40 Carl Wernicke, 49, Riverside, CT 2:07:39 8:13 120 27 M30 Kristian Barletti, 38, Danbury, CT 2:07:43 8:13 121 28 M30 Timothy Urbanz, 38, Ridgefield, CT 2:07:44 8:13 122 29 M30 Zachariah Pratt, 33, Riverside, CT 2:08:10 8:15 123 4 M60 Peter Berrisford, 61, Old Greenwich, CT 2:08:32 8:16 124 27 M50 Jonathan Franklin, 51, Rye, NY 2:09:18 8:19 25 8 W20 Janet Noreen, 20*, West Point, NY 2:09:24 8:20 125 17 M20 Vikas Thakker, 28, Norwalk, CT 2:10:21 8:23 126 18 M20 Ryan Kiernan, 29, Stamford, CT 2:10:30 8:24 127 28 M50 Erik Jensen, 54, New Canaan, CT 2:10:36 8:24 128 30 M30 Tsunami Treat, 35, West Haven, CT 2:10:47 8:25 26 9 W20 Kelly MacDonald, 19*, West Point, NY 2:11:03 8:26 129 5 M60 Joseph Rorick, 63, Bethel, CT 2:11:07 8:26 27 11 W30 Lyn McCabe, 31*, Stamford, CT 2:11:26 8:28 28 6 W40 Ann Williams, 44*, Old Greenwich, CT 2:11:40 8:29 130 49 M40 Hugh Plunkett, 41, Branford, CT 2:11:44 8:29 131 50 M40 Peter Wietfeldt, 43, New Canaan, CT 2:12:03 8:30 161 TURKEY 2:12:39 8:32 132 29 M50 Neil Mandel, 55, Shelton, CT 2:12:53 8:33 29 12 W30 Amy Sorensen, 36*, Middlefield, CT 2:12:57 8:33 30 10 W20 Ashley Hamilton, 25*, New York, NY 2:13:12 8:34 31 13 W30 Karen Mateo, 38*, New York, NY 2:13:16 8:35 32 7 W40 Mary Haselkamp, 47*, Milford, CT 2:13:40 8:36 33 3 W50 Emmy Stocker, 50*, Cos Cob, CT 2:14:34 8:40 133 6 M60 Anton Deiters, 68, Ridgefield, CT 2:14:46 8:40 34 8 W40 Ann Dirksen, 40*, Rye, NY 2:15:01 8:41 35 9 W40 Elizabeth Thompson, 41*, Scarsdale, NY 2:15:08 8:42 134 31 M30 Brian Keefe, 34, Scarsdale, NY 2:15:12 8:42 36 11 W20 Ashley Ehasz, 20*, West Point, NY 2:15:33 8:44 135 32 M30 David Menoni, 33, Westport, CT 2:15:35 8:44 136 30 M50 Dan Clark, 55, Stamford, CT 2:16:10 8:46 137 51 M40 Kurt Frey, 48, Cheshire, CT 2:16:21 8:47 37 14 W30 Miwa Kawai, 35*, Harrison, NY 2:16:30 8:47 38 15 W30 Anne Gorin, 31*, Riverside, CT 2:16:58 8:49 138 31 M50 William Batzer, 50, Newtown, CT 2:16:59 8:49 139 33 M30 John Tarantino, 31, Cos Cob, CT 2:18:06 8:53
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

39 10 W40 Christine Klimek, 40*, Norwalk, CT 2:20:10 9:01 40 16 W30 Chiara Cowan, 32*, Stamford, CT 2:20:45 9:04 140 52 M40 Joe Schutz, 46, Shelton, CT 2:22:52 9:12 41 4 W50 LuAnne Roy, 54*, Seymour, CT 2:23:16 9:13 141 53 M40 Alex Dino, 40, Norwalk, CT 2:24:07 9:17 142 32 M50 Don Capone, 59, Norwalk, CT 2:24:12 9:17 42 12 W20 Cecile Garnier, 29*, Stamford, CT 2:24:55 9:20 143 54 M40 Olivier Nicaise, 49, Hamden, CT 2:25:07 9:21 144 55 M40 Mark Lewis, 44, Greenwich, CT 2:25:32 9:22 145 56 M40 Kurt De Guzman, 48, New Haven, CT 2:25:57 9:24 43 11 W40 Jill Siladi, 45*, Shelton, CT 2:28:54 9:35 44 12 W40 Kathryn Stoker, 41*, Norwalk, CT 2:28:54 9:35 45 1 W60 Mary Ellen Loncto, 67*, Ridgefield, CT 2:33:11 9:52 146 33 M50 Edd Gorecki, 55, Farmington, CT 2:33:36 9:53 147 7 M60 Jim Blake, 62, Old Greenwich, CT 2:33:46 9:54 148 34 M30 Dan Holland, 34, Fairfield, CT 2:34:57 9:58 149 8 M60 Mike Holland, 64, New Canaan, CT 2:34:59 9:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

150 34 M50 John Bailey, 55, Riverside, CT 2:36:09 10:03 151 57 M40 Andrew Hersam, 45, Darien, CT 2:36:19 10:04 152 35 M50 Larry Williams, 55, Bethany, CT 2:36:20 10:04 46 13 W20 Michelle Miller, 21*, West Point, NY 2:36:40 10:05 153 19 M20 Bala Devarajan, 26, Middletown, CT 2:38:45 10:13 47 13 W40 Pamela Suhr, 45*, Redding, CT 2:39:12 10:15 154 36 M50 George Weber, 58, West Haven, CT 2:40:04 10:18 48 5 W50 Ronnie Behringer, 51*, Norwalk, CT 2:41:28 10:24 49 6 W50 Anne Gaston, 52*, Wilton, CT 2:41:29 10:24 155 9 M60 Richard Schulten, 61, Guilford, CT 2:41:47 10:25 50 2 W60 Joanne Dondero, 61*, White Plains, NY 2:41:57 10:26 156 10 M60 Michael Rubinfeld, 61, Dobbs Ferry, NY 2:42:48 10:29 51 17 W30 Yvette Auyeung, 39*, New York, NY 2:44:08 10:34 52 18 W30 Amy Batchelor, 34*, Brooklyn, NY 2:44:28 10:35 53 3 W60 Jane Schulten, 60*, Guilford, CT 2:44:30 10:35 54 14 W40 Dawn Bolling, 45*, Norwalk, CT 2:49:46 10:56 55 19 W30 Clare Zecher, 34*, Redding, CT 2:50:43 10:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

56 15 W40 Petra Brito, 40*, Norwalk, CT 2:53:19 11:09 157 37 M50 Ed Peters, 57, Norwalk, CT 2:53:44 11:11 158 11 M60 Al Toth, 68, Westport, CT 2:53:47 11:11 57 20 W30 Maria Gonzalez, 39*, Norwalk, CT 3:00:41 11:38 159 58 M40 John Hoctor, 47, Stratford, CT 3:02:11 11:44 160 38 M50 Karl Eilers, 56, Danbury, CT 3:06:01 11:58
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

161 12 M60 Joe Handelman, 78, Katonah, NY 3:51:47 14:55 "*" indicates females 19 finishers among Men 29 & Under 34 finishers among Men 30 - 39 58 finishers among Men 40 - 49 38 finishers among Men 50 - 59 12 finishers among Men 60 & Up 13 finishers among Women 29 & Under 20 finishers among Women 30 - 39 15 finishers among Women 40 - 49 6 finishers among Women 50 - 59 3 finishers among Women 60 & Up 161 male finishers 57 female finishers 218 total finishers

AGE GROUP FINISHERS

       CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE

Men 29 & Under
    4    1      Jeff Watson, 27, Stamford, CT             1:34:02    6:03
    5    2      Pat Dennen, 28, Newtown, CT               1:35:02    6:07
    8    3      Tim Milenkevich, 26, Ansonia, CT          1:37:24    6:16
    9    4      Paul Knudsen, 22, West Point, NY          1:37:31    6:17
   10    5      Mike Fanelli, 20, West Point, NY          1:37:48    6:18

Men 30 - 39
    1    1      Adam Mulia, 33, Brooklyn, NY              1:31:23    5:53
    2    2      Jorge Real, 38, Brooklyn, NY              1:31:24    5:53
    3    3      John Henwood, 36, New York, NY            1:34:01    6:03
    6    4      Blake Benke, 32, Danbury, CT              1:35:27    6:09
   11    5      Chris Schulten, 36, Middlefield, CT       1:38:22    6:20

Men 40 - 49
    7    1      Wantuil Souza, 42, Bridgeport, CT         1:35:32    6:09
   12    2      Chris Deming, 42, Danbury, CT             1:38:40    6:21
   17    3      Mark LoSacco, 40, New Milford, CT         1:41:45    6:33
   18    4      Anthony Ryba, 43, Berlin, CT              1:41:53    6:34
   22    5      Peter Lofink, 48, Brookfield, CT          1:43:06    6:38

Men 50 - 59
   13    1      George Buchanan, 50, Shelton, CT          1:38:55    6:22
   16    2      Jonathan Sumpter, 52, Yonkers, NY         1:40:04    6:26
   20    3      Peter Hohmeister, 51, Stamford, CT        1:42:29    6:36
   23    4      Takashi Ogawa, 52, White Plains, NY       1:44:09    6:42
   35    5      Martin Avidan, 51, Harrison, NY           1:48:36    6:59

Men 60 & Up
   95    1      David Ulmer, 60, Ridgefield, CT           2:03:20    7:56
  100    2      Robin Fryer, 61, New Canaan, CT           2:04:13    8:00
  104    3      Big Bad Bob Stephenson, 60, Milford, CT   2:05:10    8:03
  123    4      Peter Berrisford, 61, Old Greenwich, CT   2:08:32    8:16
  129    5      Joseph Rorick, 63, Bethel, CT             2:11:07    8:26

Women 29 & Under
    1    1      Tina Senft, 24, Groton, CT                1:44:40    6:44
    5    2      Emily Williams, 23, Wilton, CT            1:54:46    7:23
    6    3      Natalie Staszak, 26, Pawling, NY          1:55:03    7:24
    8    4      Erin Fitzpatrick, 29, Norwalk, CT         1:56:40    7:31
   12    5      Stephanie Stote, 25, Stamford, CT         1:58:36    7:38

Women 30 - 39
    3    1      Kimberly Battipaglia, 37, New Haven, CT   1:50:59    7:09
    4    2      Kristen Wilson, 31, White Plains, NY      1:53:02    7:17
   10    3      Shana Decsi, 32, Darien, CT               1:56:50    7:31
   11    4      Christine Stefan, 39, Fairfield, CT       1:58:19    7:37
   14    5      Melissa Reynolds, 33, Wallingford, CT     1:59:15    7:41

Women 40 - 49
    2    1      Mary Dolan Zengo, 43, Wilton, CT          1:49:12    7:02
    7    2      Alene Lofink, 45, Brookfield, CT          1:55:48    7:27
   13    3      Julie Threlkeld, 43, Yonkers, NY          1:58:47    7:39
   16    4      Mary Darling, 43, New York, NY            2:01:03    7:48
   19    5      Ikuko Yabunami, 41, Riverside, CT         2:02:05    7:52

Women 50 - 59
    9    1      Kathleen Kilbride, 51, New Canaan, CT     1:56:45    7:31
   23    2      Barbara Pearce, 54, Guilford, CT          2:06:37    8:09
   33    3      Emmy Stocker, 50, Cos Cob, CT             2:14:34    8:40
   41    4      LuAnne Roy, 54, Seymour, CT               2:23:16    9:13
   48    5      Ronnie Behringer, 51, Norwalk, CT         2:41:28   10:24

Women 60 & Up
   45    1      Mary Ellen Loncto, 67, Ridgefield, CT     2:33:11    9:52
   50    2      Joanne Dondero, 61, White Plains, NY      2:41:57   10:26
   53    3      Jane Schulten, 60, Guilford, CT           2:44:30   10:35
Results produced with
Apple Raceberry JaM
Made on a Mac
Top

Return to Club Connecticut home page.