10 km, Rowayton, CT
5 January, 2003

Sunny, cool (38), dry.

MEN'S WINNER: Stephen Marsalese - 35:35
WOMEN'S WINNER: Lauren Tuchband - 38:50

Click on the "pace" links to move about through the results.  
Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.
      CLASS  
PLACE  PLACE               FINISHER                TIME    PACE
    1    1  M30 Stephen Marsalese, 37, New York, NY         35:35    5:44
    2    2  M30 Andy Cope, 38, Succasunna, NJ               36:37    5:54
    3    3  M30 Martin Cashin, 31, Cheshire, CT             36:44    5:55
    4    1  M40 Doug Scarth, 44, Redding, CT                36:59    5:57

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

5 4 M30 Rob Murray, 33, Danbury, CT 37:41 6:04 6 5 M30 Jim Gilmore, 35, Fairfield, CT 37:53 6:06 7 1 M50 Wes Byerly, 50, Ridgefield, CT 38:04 6:08 8 6 M30 Joseph Simoncek, 32, Milford, CT 38:12 6:09 9 2 M40 Jim Mas, 44, Shelton, CT 38:18 6:10 10 3 M40 Dick Korby, 42, Hamden, CT 38:21 6:10 11 4 M40 Douglas Murray, 42, Carmel, NY 38:25 6:11 12 7 M30 Christopher Thomas, 31, Fairfield, CT 38:30 6:12 13 8 M30 Matt Newman, 34, Old Greenwich, CT 38:34 6:12 14 1 OpM Gus Ellison, 27, Redding, CT 38:39 6:13 15 9 M30 Ian Ray, 39, Easton, CT 38:49 6:15 1 1 OpW Lauren Tuchband, 22*, Nanuet, NY 38:50 6:15 16 5 M40 George Buchanan, 44, Stamford, CT 38:51 6:15 17 10 M30 Torpedo Ruospo, 38, Stratford, CT 38:59 6:16 18 2 OpM Tony Restuccia, 26, Norwalk, CT 39:10 6:18 19 11 M30 Peter Lesser, 39, Milford, CT 39:18 6:19 20 3 OpM David James, 24, Katonah, NY 39:22 6:20 21 12 M30 John Schwartz, 39, Weston, CT 39:23 6:20 22 13 M30 Brian Fidler, 32, West Haven, CT 39:26 6:21 23 14 M30 Bob Weber, 34, Elmsford, NY 39:34 6:22 24 6 M40 John Percivalle, 49, Shelton, CT 39:34 6:22 2 1 W40 Mary Dunn, 51*, Cheshire, CT 39:37 6:22 25 15 M30 Joe Whelan, 38, Newtown, CT 39:39 6:23 3 2 OpW Erica Merrill, 39*, Rowayton, CT 39:41 6:23 26 16 M30 Mark Depalma, 34, Southbury, CT 39:41 6:23 27 7 M40 Dan Germain, 41, Newtown, CT 39:52 6:25 28 2 M50 John Samsel, 59, Mamaroneck, NY 39:58 6:26 29 8 M40 Carl Mehlhope, 45, Darien, CT 40:07 6:27 30 9 M40 Jeff Umbreit, 43, Milford, CT 40:10 6:28 31 10 M40 Rob Kennedy, 40, Stamford, CT 40:15 6:29 32 11 M40 Drew Aka Merle Viner, 47, Stratford, CT 40:19 6:29 33 17 M30 Chris Hoelck, 38, Danbury, CT 40:32 6:31 34 12 M40 David Ayre, 42, Ridgefield, CT 40:35 6:32 35 18 M30 Dan O'Connor, 38, Farfield, CT 40:38 6:32 36 13 M40 Bill Lynch, 43, Wallingford, CT 40:45 6:33 37 14 M40 Michael Duvally, 41, Pound Ridge, NY 40:46 6:34 38 15 M40 John Harrison, 46, Burlington, CT 41:15 6:38 39 16 M40 Jerry Yedlin, 45, Branford, CT 41:17 6:39 4 2 W40 Dede Beck, 40*, New Canaan, CT 41:19 6:39 40 17 M40 Peter Lofink, 42, Brookfield, CT 41:23 6:39 41 18 M40 Reto Meier, 40, New Canaan, CT 41:24 6:40 5 3 W40 Sharon Vos, 48*, Riverside, CT 41:25 6:40 42 19 M40 Andrew Pisanelli, 41, Ridgefield, CT 41:26 6:40 6 3 OpW Christine Patti-Lynch, 35*, Wallingford, CT 41:28 6:40 43 3 M50 Jay Wilson, 52, Beacon Falls, CT 41:30 6:41 44 4 M50 Dave Ulmer, 54, Ridgefield, CT 41:33 6:41 45 19 M30 Brendan Boland, 36, Newtown, CT 41:46 6:43 46 5 M50 John Krasniewicz, 51, Old Greenwich, CT 41:53 6:44 47 20 M30 Peter Wietfeldt, 37, New Canaan, CT 41:57 6:45 48 21 M30 Alan MacDougall, 36, Branford, CT 42:04 6:46 49 20 M40 Donald Allen, 44, New Fairfield, CT 42:05 6:46 50 22 M30 Marty Ogden, 33, Danbury, CT 42:09 6:47 51 6 M50 Joe Von Ehr, 50, Southport, CT 42:11 6:47 52 23 M30 John McFarland, 38, Branford, CT 42:13 6:48 53 21 M40 George Dickerson, 44, Wallingford, CT 42:14 6:48 7 4 OpW Philippa Wellborn, 39*, Ridgefield, CT 42:15 6:48 54 7 M50 Robin Fryer, 55, New Canaan, CT 42:17 6:48 55 24 M30 Andrew Thomson, 35, Bridgeport, CT 42:20 6:49 8 5 OpW Sandra Dalles, 30*, Ansonia, CT 42:22 6:49 56 22 M40 Marty Schaivone, 48, Bridgeport, CT 42:22 6:49 57 23 M40 William Hanley, 45, Naugatuck, CT 42:32 6:51 58 24 M40 Jim Tharp, 42, Andover, CT 42:33 6:51 59 8 M50 William Schaeffer, 56, Guilford, CT 42:34 6:51 9 6 OpW Alicia Pattison, 25*, Stamford, CT 42:35 6:51 60 25 M40 Keith Blackwell, 40, West Redding, CT 42:36 6:51 10 4 W40 Yukiko Nishide, 41*, Rye, NY 42:42 6:52 61 1 M60 Tom Maile, 60, Cortlandt Manor, NY 42:48 6:53 11 7 OpW Jody Mead, 29*, New Haven, CT 42:53 6:54 62 26 M40 Geza Ziegler Jr., 41, Fairfield, CT 43:04 6:56 63 27 M40 Rob Inghilterra, 46, Norwalk, CT 43:09 6:57 64 9 M50 Tom Elliott, 56, Ridgefield, CT 43:14 6:57 12 5 W40 Susi Baker, 51*, Ridgefield, CT 43:20 6:58 65 28 M40 Mike Regan, 41, Wilton, CT 43:20 6:58 66 25 M30 Steven Kirsch, 33, Ridgefield, CT 43:21 6:58
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

67 29 M40 Paul Butcher, 40, Fairfield, CT 43:28 7:00 68 30 M40 Michael Crehan, 47, Fairfield, CT 43:31 7:00 13 8 OpW Heike DeWeerth, 36*, Darien, CT 43:37 7:01 69 26 M30 Sam Lynn, 35, Stamford, CT 43:44 7:02 14 9 OpW Sher Fohl, 37*, Cheshire, CT 43:50 7:03 70 10 M50 Bruce Cook, 50, Greenwich, CT 43:51 7:03 71 11 M50 Art Nager, 52, Westport, CT 43:53 7:04 72 31 M40 Steve Surprise, 46, Branford, CT 43:59 7:05 15 6 W40 Rebecca Steinkraus, 42*, Newtown, CT 44:03 7:05 73 27 M30 James Dvorak, 35, Monroe, CT 44:05 7:06 74 32 M40 Stephen Russo, 41, Norwalk, CT 44:07 7:06 75 33 M40 Scott Harrison, 48, Darien, CT 44:11 7:07 76 12 M50 Ed Fishel, 52, Wilton, CT 44:17 7:08 77 34 M40 Erik Jensen, 48, New Canaan, CT 44:20 7:08 16 10 OpW Sarah Almodovar, 26*, Stratford, CT 44:27 7:09 78 35 M40 Monty Green, 43, Stamford, CT 44:30 7:10 79 28 M30 Tim Dvorak, 39, Shelton, CT 44:37 7:11 80 29 M30 Kevin Kane, 33, Norwalk, CT 44:44 7:12 81 30 M30 Martin Davey, 39, Stamford, CT 44:48 7:13 82 4 OpM Matthew Burdick, 23, New Haven, CT 44:54 7:13 17 7 W40 Jean Isler, 47*, New Canaan, CT 44:55 7:14 83 36 M40 Greg Ritzinger, 45, Newtown, CT 44:59 7:14 18 8 W40 Debbie Settani, 41*, Naugatuck, CT 44:59 7:14 84 2 M60 Paul Couzelis, 60, Norwalk, CT 45:04 7:15 85 3 M60 Rich DeMarco, 60, Danbury, CT 45:23 7:18 86 37 M40 Michael Biehl, 42, Ridgefield, CT 45:26 7:19 19 9 W40 Gail Jaques Jarvis, 43*, Fairfield, CT 45:32 7:20 87 31 M30 Nick Nassra, 36, Danbury, CT 45:33 7:20 88 32 M30 Justin Bohan, 36, Briarcliff Manor, NY 45:35 7:20 89 38 M40 Jeffrey Dingwell, 47, Newtown, CT 45:36 7:20 20 11 OpW Maria Vlasak, 36*, Stamford, CT 45:42 7:21 21 12 OpW Anastasia Polito, 34*, Montreal, QU 45:49 7:22 90 33 M30 David Lattimer, 38, Wilton, CT 46:06 7:25 91 13 M50 Aram Nahabedian, 51, Sandy Hook, CT 46:09 7:26 92 39 M40 Kevin Fetzer, 45, Groton, CT 46:13 7:26 22 13 OpW Linda Cordova, 37*, Hamden, CT 46:20 7:27 93 34 M30 John Marquez, 39, Guilford, CT 46:26 7:28 94 40 M40 Kevin Cunningham, 44, Rye, NY 46:37 7:30 95 41 M40 David Corrao, 43, New Fairfield, CT 46:38 7:30 96 5 OpM Bill Roesch, 29, Redding, CT 46:45 7:31 23 14 OpW Laurie Brannigan, 34*, Darien, CT 46:48 7:32 24 10 W40 Barb Byrnes, 50*, Darien, CT 46:54 7:33 97 6 OpM Nathan Cropper, 29, Stamford, CT 46:58 7:33 25 11 W40 Carol Kane, 57*, Weston, CT 47:02 7:34 26 15 OpW Margit Macdougall, 36*, Branford, CT 47:03 7:34 27 12 W40 Debbie Francis, 47*, Watertown, CT 47:04 7:34 98 35 M30 Chad Dalles, 31, Ansonia, CT 47:09 7:35 99 42 M40 Ian Critchley, 46, Huntington, CT 47:17 7:36 100 43 M40 Sean O'Connor, 43, Fairfield, CT 47:32 7:39 28 13 W40 Darcy Ramsey-Hughes, 40*, Old Greenwich, CT 47:50 7:42 29 16 OpW Lynn Lattimer, 37*, Wilton, CT 48:13 7:45 30 14 W40 Vyvyan Burns, 41*, Darien, CT 48:25 7:47 101 4 M60 Don Platko, 61, Shelton, CT 48:38 7:50 31 17 OpW Judy Miller, 35*, New Canaan, CT 48:40 7:50 102 14 M50 Geoff Steadman, 51, Norwalk, CT 48:41 7:50 32 15 W40 Lori Figura, 46*, Cheshire, CT 48:47 7:51 103 44 M40 Bill Armstrong, 49, Stamford, CT 48:53 7:52 104 45 M40 Christopher Ahlberg, 40, Fairfield, CT 48:55 7:52 105 36 M30 Rob Leder, 32, Stamford, CT 49:01 7:53 33 18 OpW Allyson Barrett, 25*, Milford, CT 49:06 7:54 106 37 M30 Steve Delity, 39, Sandy Hook, CT 49:08 7:54 107 46 M40 Mark Greene, 41, Westport, CT 49:22 7:57 108 15 M50 Bruce Goulart, 52, Newtown, CT 49:24 7:57 109 38 M30 John Riccardi, 33, Darien, CT 49:30 7:58
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

110 47 M40 Gerry Werner, 48, Norwalk, CT 49:43 8:00 34 16 W40 Ronnie Behringer, 45*, Norwalk, CT 49:48 8:01 35 19 OpW Kristin DeSautelle, 35*, Darien, CT 49:51 8:01 36 20 OpW Kim Harper, 27*, Stamford, CT 50:17 8:05 37 21 OpW Frances Gray, 30*, Old Greenwich, CT 50:17 8:05 111 39 M30 Ed Colet, 35, Tarrytown, NY 50:18 8:06 112 5 M60 John Dugdale, 68, Ridgefield, CT 50:27 8:07 38 17 W40 Jane Hoffman, 40*, Wilton, CT 50:28 8:07 113 40 M30 Sholom Ellenberg, 33, Easton, CT 50:44 8:10 39 18 W40 Karen Gerweck, 41*, Norwalk, CT 50:50 8:11 114 48 M40 Israel Good, 49, Stamford, CT 50:54 8:11 40 22 OpW Megan Kane, 33*, Norwalk, CT 50:55 8:12 115 16 M50 Warren Murray, 50, Danbury, CT 50:58 8:12 116 6 M60 Duncan Harris, 60, Fairfield, CT 51:03 8:13 117 41 M30 John D'Elisa, 39, Wilton, CT 51:09 8:14 118 7 M60 Sean Fogarty, 61, Stamford, CT 51:13 8:14 119 49 M40 Mike Burke, 41, Trumbull, CT 51:18 8:15 41 23 OpW Polly Headley, 31*, Westport, CT 51:21 8:16 120 50 M40 Jason Howard, 49, Norwalk, CT 51:32 8:18 42 19 W40 Patricia Carroll, 43*, Darien, CT 51:37 8:18 121 51 M40 Stephen Burns, 47, Darien, CT 51:50 8:20 122 42 M30 Steve McLeod, 34, Greenwich, CT 51:53 8:21 123 43 M30 Tom Bookless, 34, W. Harrison, NY 52:01 8:22 124 17 M50 Mike Holland, 58, New Canaan, CT 52:02 8:22 43 20 W40 Nadine Waxenberg, 40*, Rye, NY 52:10 8:24 44 21 W40 Carol Zucca, 44*, New Milford, CT 52:17 8:25 125 18 M50 Tom Syrstad, 51, Stamford, CT 52:19 8:25 126 52 M40 Arthur Dicesare, 44, Westport, CT 52:29 8:27 45 24 OpW Ann Williams, 38*, Old Greenwich, CT 52:31 8:27 127 44 M30 Bill Liebow, 38, Stamford, CT 52:33 8:27 128 45 M30 Louis Csak, 36, Old Greenwich, CT 52:34 8:27 129 46 M30 Mark Reiss, 30, Old Greenwich, CT 52:38 8:28 130 47 M30 Chris Mccauley, 32, Norwalk, CT 52:38 8:28 46 22 W40 Sue Zuckerman, 50*, Fairfield, CT 52:39 8:28 131 53 M40 Ray Palmer, 40, Monroe, CT 52:39 8:28 132 54 M40 Robert Como, 49, Wilton, CT 52:55 8:31 133 7 OpM Jeff Lisman, 23, Ridgefield, CT 53:02 8:32 47 25 OpW Heather Wade, 27*, Fairfield, CT 53:09 8:33 134 19 M50 Robert Cioffoletti, 50, Southport, CT 53:10 8:33 48 26 OpW Jen Reames, 27*, Stamford, CT 53:10 8:33 135 48 M30 Rich Izzo, 36, Rye Brook, NY 53:33 8:37 136 20 M50 Mike Holden, 52, Stamford, CT 53:34 8:37 137 21 M50 Don Capone, 53, Norwalk, CT 53:35 8:37 49 23 W40 Ruth Hernandez, 40*, So. Norwalk, CT 53:41 8:38 50 27 OpW Kristin Mattocks, 32*, Hamden, CT 53:42 8:38 138 55 M40 Mike Tamborrino, 45, Stamford, CT 53:46 8:39 51 28 OpW Fiona O'Reilly, 25*, Stamford, CT 53:56 8:41 52 24 W40 Sue Holden, 49*, Stamford, CT 54:02 8:42 53 29 OpW Paula Tancredi, 36*, New Haven, CT 54:04 8:42 54 25 W40 Kim Callicoatte, 40*, Hamden, CT 54:13 8:43 139 49 M30 Joseph Weingarten, 37, New Canaan, CT 54:17 8:44 55 30 OpW Kristin Knous, 36*, Stratford, CT 54:24 8:45 140 8 M60 Frank McBrearity, 60, New Canaan, CT 54:33 8:47 141 9 M60 Mike Coady, 60, New Canaan, CT 54:45 8:49 56 31 OpW Dawn Bolling, 39*, Norwalk, CT 54:49 8:49 57 32 OpW Thea Boyle, 37*, Redding, CT 54:50 8:49 58 33 OpW Vasso Kelly, 38*, Rowayton, CT 54:53 8:50 142 56 M40 Joe Madaffari, 45, Norwalk, CT 54:53 8:50 143 22 M50 Richard Laxar, 56, Wilton, CT 54:55 8:50 144 57 M40 Mitchell Sanders, 49, Norwalk, CT 54:55 8:50 59 26 W40 Barbara Nevins, 49*, Ridgefield, CT 55:01 8:51 145 58 M40 John Dugdale, 44, Darien, CT 55:03 8:51 146 8 OpM Bryan Fox, 26, Stamford, CT 55:06 8:52 60 34 OpW Terri Jones, 32*, Stratford, CT 55:10 8:53 61 27 W40 Donna Johnson, 53*, Bridgeport, CT 55:17 8:54 62 35 OpW Michelle McBrearity, 25*, New York, NY 55:31 8:56 147 9 OpM Nicholas Bongartz, 16, Redding, CT 55:31 8:56 63 28 W40 Marilyn Richardson, 61*, Bridgeport, CT 55:45 8:58
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

148 50 M30 Evan Barnet, 35, Ridgefield, CT 56:32 9:06 149 51 M30 Elizabeth Carter, 35, Avon, CT 56:33 9:06 64 29 W40 Maria Brancaccio, 42*, Norwalk, CT 57:19 9:13 150 52 M30 Mark Mennitt, 39, New Canaan, CT 57:33 9:16 151 59 M40 John Bazzano, 40, Norwalk, CT 58:00 9:20 152 10 OpM Ed Fung, 28, Stamford, CT 58:00 9:20 65 36 OpW Katie Morris, 23*, Norwalk, CT 58:04 9:21 153 60 M40 Patrick Morris, 47, Norwalk, CT 58:05 9:21 66 30 W40 Marie Carlson, 43*, New York, NY 58:40 9:26 154 10 M60 Tom Sci, 67, Norwalk, CT 58:42 9:27 67 31 W40 Donna Cramond, 53*, Monroe, CT 58:47 9:28 68 32 W40 Kim Hooper, 40*, Newtown, CT 59:01 9:30 69 33 W40 Rosemary Dreher, 48*, Stamford, CT 59:39 9:36 70 34 W40 Mercedes O'Connor, 60*, Darien, CT 59:39 9:36 71 37 OpW Kelly McCarthy, 37*, Rowayton, CT 59:50 9:38 72 35 W40 June Anderson, 41*, Rowayton, CT 59:52 9:38 155 53 M30 Chris Gioiella, 33, S, Norwalk Ct 59:53 9:38 73 38 OpW Victoria Herbert, 34*, Rowayton, CT 1:00:21 9:43 156 11 M60 Al Toth, 62, Norwalk, CT 1:00:29 9:44 74 36 W40 Beth Jensen, 48*, New Canaan, CT 1:00:32 9:44 157 54 M30 Ryan Gildersleeve, 30, Old Greenwich, CT 1:00:40 9:46 158 55 M30 Bruce McElwee, 39, Westport, CT 1:00:44 9:46 159 23 M50 Daniel Stepanek, 58, New Canaan, CT 1:00:47 9:47 75 39 OpW Jennifer Reed, 33*, S, Norwalk Ct 1:00:52 9:48 76 37 W40 Monique Bongartz, 41*, Redding, CT 1:01:06 9:50 77 38 W40 Gay Gasser, 46*, Fairfield, CT 1:01:08 9:50 78 40 OpW Shannon Police, 26*, Stamford, CT 1:01:29 9:54 79 41 OpW Jennifer Tebbetts, 33*, West Haven, CT 1:01:46 9:56
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

160 12 M60 Arturo Montero, 67, Stamford, CT 1:02:29 10:03 161 61 M40 Kevin Flood, 45, Stamford, CT 1:05:08 10:29 162 56 M30 Gregory Coghlan, 32, Fairfield, CT 1:05:33 10:33 163 62 M40 Lida Letowt, 40, Stratford, CT 1:06:42 10:44 164 63 M40 Robin Myers, 42, Fairfield, CT 1:07:00 10:47 80 42 OpW Laurie Sine, 35*, New York, NY 1:07:39 10:53 165 57 M30 Jerold Kochman, 37, New Milford, CT 1:07:39 10:53
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

166 24 M50 Patrik Bongartz, 52, Redding, CT 1:10:14 11:18 167 64 M40 Dave Wheeler, 40, New Milford, CT 1:10:17 11:19 81 39 W40 Patti Tower, 40*, Greenwich, CT 1:10:33 11:21
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

82 40 W40 Nancy Cronin, 58*, Hamden, CT 1:17:56 12:32
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

168 25 M50 Rick Asselta, 59, Danbury, CT 1:51:30 17:57 169 26 M50 Mike Cunningham, 56, Danbury, CT 1:51:33 17:57 "*" indicates females 10 finishers among Men 29 & Under 57 finishers among Men 30 - 39 64 finishers among Men 40 - 49 26 finishers among Men 50 - 59 12 finishers among Men 60 & Up 42 finishers among Women 39 & Under 40 finishers among Women 40 & Up 169 male finishers 82 female finishers 251 total finishers

AGE GROUP FINISHERS

        CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE

Men 29 & Under
   14    1      Gus Ellison, 27, Redding, CT                38:39    6:13
   18    2      Tony Restuccia, 26, Norwalk, CT             39:10    6:18
   20    3      David James, 24, Katonah, NY                39:22    6:20
   82    4      Matthew Burdick, 23, New Haven, CT          44:54    7:13
   96    5      Bill Roesch, 29, Redding, CT                46:45    7:31

Men 30 - 39
    1    1      Stephen Marsalese, 37, New York, NY         35:35    5:44
    2    2      Andy Cope, 38, Succasunna, NJ               36:37    5:54
    3    3      Martin Cashin, 31, Cheshire, CT             36:44    5:55
    5    4      Rob Murray, 33, Danbury, CT                 37:41    6:04
    6    5      Jim Gilmore, 35, Fairfield, CT              37:53    6:06

Men 40 - 49
    4    1      Doug Scarth, 44, Redding, CT                36:59    5:57
    9    2      Jim Mas, 44, Shelton, CT                    38:18    6:10
   10    3      Dick Korby, 42, Hamden, CT                  38:21    6:10
   11    4      Douglas Murray, 42, Carmel, NY              38:25    6:11
   16    5      George Buchanan, 44, Stamford, CT           38:51    6:15

Men 50 - 59
    7    1      Wes Byerly, 50, Ridgefield, CT              38:04    6:08
   28    2      John Samsel, 59, Mamaroneck, NY             39:58    6:26
   43    3      Jay Wilson, 52, Beacon Falls, CT            41:30    6:41
   44    4      Dave Ulmer, 54, Ridgefield, CT              41:33    6:41
   46    5      John Krasniewicz, 51, Old Greenwich, CT     41:53    6:44

Men 60 & Up
   61    1      Tom Maile, 60, Cortlandt Manor, NY          42:48    6:53
   84    2      Paul Couzelis, 60, Norwalk, CT              45:04    7:15
   85    3      Rich DeMarco, 60, Danbury, CT               45:23    7:18
  101    4      Don Platko, 61, Shelton, CT                 48:38    7:50
  112    5      John Dugdale, 68, Ridgefield, CT            50:27    8:07

Women 39 & Under
    1    1      Lauren Tuchband, 22, Nanuet, NY             38:50    6:15
    3    2      Erica Merrill, 39, Rowayton, CT             39:41    6:23
    6    3      Christine Patti-Lynch, 35, Wallingford, CT  41:28    6:40
    7    4      Philippa Wellborn, 39, Ridgefield, CT       42:15    6:48
    8    5      Sandra Dalles, 30, Ansonia, CT              42:22    6:49

Women 40 & Up
    2    1      Mary Dunn, 51, Cheshire, CT                 39:37    6:22
    4    2      Dede Beck, 40, New Canaan, CT               41:19    6:39
    5    3      Sharon Vos, 48, Riverside, CT               41:25    6:40
   10    4      Yukiko Nishide, 41, Rye, NY                 42:42    6:52
   12    5      Susi Baker, 51, Ridgefield, CT              43:20    6:58


Results produced with
Apple Raceberry JaM Made on a Mac
Top

Return to Club Connecticut home page.